alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Adam değiller

Eskişehirspor altyapısına transfer olan genç futbolcuların ailelerinden ve el altından para alındığına ilişkin iğrenç iddialar, yöneticilerin de taraftarın da canını sıktı

19 Nisan 2022 08:57
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirspor altyapısına transfer olan genç futbolcuların ailelerinden ve el altından para alındığına ilişkin iğrenç iddialar, yöneticilerin de taraftarın da canını sıktı.

Şimdi Hazreti Mevlana'nın "Bir lafa bakarım, laf mı diye; bir de söyleyene bakarım, adam mı diye" sözünü çok severim. Bu tarz aşağılık iddiaları ortaya atanların ettikleri laf, laf değildir. Esasen bu lafları edenlerin kendileri de adam değildir.

Eskişehirspor tarihindeki en kötü durumunda. Borçlarımız gırtlağa dayanmış vaziyette. Kimsenin dönüp de Eskişehirspor'a baktığı yok. Kulüp bir avuç yöneticinin özverisi, bir kaç işadamının fedakarlığı ve taraftarın sigara parasından artırdığı bağışlarla direniyor. Aksi gibi ağır bir ekonomik krizin içindeyiz. Resmi adı Türkiye Futbol Fedarasyonu olan, ancak gerçekte Trabzon Futbol Federasyonu'na dönem yapının bize yaptıkları ortada. Türkiye'de 3 puan cezası verilen tek kulüp Eskişehirspor. Yetmezmiş gibi resmi adı Merkez Hakem Kurulu olan, ancak "Malûm" Hakem Kurulu'na dönüşen bir yapı da var. O hakemler kaç maçta kanımıza ekmek doğradı; hesabını bilen yok...

Türk Futbolu da evlere şenlik. Türk Futboluna çöreklenmiş olan bir takım karanlık odaklar şampiyonu da küme düşecek takımları da önceden belirlemiş. Bize "Futbol" diye önceden senaryosu yazılmış bu ikinci sınıf tiyatroyu seyrettiriyorlar...

Kabul ediyorum; Türk Futbolunda düzen eskiden de bozuktu. Ama bu kadar bozuk olduğunu hatırlamıyorum. Ve ortada bozuk düzene 1965'ten beri direnen bir avuç kahraman Eskişehir taraftarı var. Bu taraftarın içinden çıkan yönetim de her türlü fedakarlıkla vazifesini yerine getiriyor.

Bütün bu koşullardan daha kötüsü ise, camiamızın içinde gaflet, dalâlet ve hatta ihanet içinde olanlar var. Eskişehirspor'a beş kuruşluk faydaları yok, ancak dışarıdan nifak tohumları saçmayı da ihmal etmiyorlar.

Son olarak ortaya attıkları bu iftiralar neticesinde Asbaşkan Selim Demircioğlu zehir zemberek bir açıklamada bulunmuş. Demircioğlu, "Altyapımıza alınan sporcuların ailelerinden para alındığını iddia edenler bunu ispat etmezse şerefsizdir. Bunu yaymaya çalışanlar gıybetçiler haysiyetsiz korkak ve haindir" ifadelerinde bulunmuş. Başkan Mehmet Şimşek ise daha sakin bir açıklamada bulunarak, "Siz yalan dolan konuşmaya devam edin. Biz son nefese kadar anlımızın akıyla mücadeleye devam edeceğiz" demiş.

Hepimiz şahidiz; yöneticilerimiz özveriyle çalışıyor. Bu insanların namusuna kara çalmaya çalışanlar kendilerinden utanmıyor mu?

 

Eskişehir güçlü oldu

Türkiye İhracat Meclisi seçimleri İstanbul'da gerçekleşti ve seçimleri Rüstem Çetinkaya, rakibi Aydın Dinçer'in önünde tamamlayarak kazandı. Böylece kısa adı TİM olan İhracatçılar Meclisi'nde Dinçer dönemi kapanmış oldu. Ülkemiz ve sanayicilerimiz için hayırlısı olsun. Burada biz Eskişehirlileri ilgilendiren nokta ise Çetinkaya ekibinde iki Eskişehirli işadamının olması. Çekiçler Mermer'den Metin Çekiç ve Ortadoğu Madencilik'ten Yağmur Sadıkoğlu'nu bu yeni görevleri dolayısıyla tebrik ederiz. Önümüzdeki dört yıl boyunca bu iki isimin hem Türkiye'ye hem de Eskişehir'e en iyi şekilde hizmet edeceklerinden kuşkumuz yok. Bir Eskişehirli olarak kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Sanat Derneği'nin ödülleri sahiplerini buldu

Eskişehir Sanat Derneğinin düzenlediği Dünya Sanat Günü Sergisi ve ödül töreni 15 Nisan'da gerçekleşti. Dünya Sanat Günü 2012 yılından beri kutlanıyor. Meksika'da başlayan bu organizasyonun Türkiye temsilciliğini de ünlü ressam Bedri Baykam yürütüyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir'de kutlanan Dünya Sanat Günü ödülünü daha önce Yılmaz Büyükerşen, Fikri Cantürk, Serpil Akyıl, Faruk Atalayer, Oya Kınıklı, Zehra Çobanlı ve Kemal Uludağ gibi isimler almıştı. Bu yıl da ödülleri CHP Milletvekili Jale Nur Süllü'nün elinden alan isimler baskıresim sanatçısı Profesör Atila Atar ve seramik sanatçısı Profesör Ayşegül Türedi Özen aldılar. Her iki sanatçımızı da tebrik ederiz. Burada bir parantez de Eskişehir Sanat Derneği'ne açalım. Bir sanat kenti olan Eskişehir'de nice güzel etkinliklerde bulunan Eskişehir Sanat Derneği de her türlü övgüyü hak ediyor.

 

Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
es esli 19 Nisan 2022 14:07

Kerem bey eskisehir için tüm yoruma katılıyorum teşekkürler

3 2 Cevap Yaz
Ekici26 19 Nisan 2022 10:47

Yazarın sanrısına göre; Türkiye deki dünyadaki futbolda her nane olabiliyormuş hatta oluyormuş ama Eskişehirspor kulübü dünyalı değil marslıymış bambaşka bir yerin bambaşka ortamında var olmuş ve olmakta olan helalinden süt emmiş tertemiz pak mış. Laf eden gaflet dalalet içindeki hain filanmış. Futbol üstadı muhteşem yazarımız tiz kulüpte yönetime dahil edilerek sınırsız sorumsuz her türlü yetkiyle donatılması elzem olmuştur.

4 4 Cevap Yaz
millet 19 Nisan 2022 10:32

Valla seni tebrik ediyorum. Eskişehirspor un durumunuda futbol federasyonundan girip ekonomik krizle devlete bağladınya helal olsun sana . Çok zeki adamsın.

9 17 Cevap Yaz
ess 19 Nisan 2022 10:17

Bu arkadaşın Eses ile ilgili yazılarının özeti: "kimse yönetimi eleştiremez. aslolan eses ten çok yöneticileri savunmaktır."

9 16 Cevap Yaz
Vatandaş 19 Nisan 2022 10:05

İddia değil beyim gerçek o parayı ödemeden çocuğun kadroya giremez iyi araştırın

6 17 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir