alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

500 yıldan bu yana kimse yapamıyor!

Çanakkale zaferimizin üzerinden 100 yıldan fazla bir zaman geçti. Tophaneli hakkı beyin yaptığını yapabilen yok!

18 Mart 2019 08:36
A
a
400 yıldan beri dünya tarihinde Tophaneli Hakkı’nın yaptığını kimse yapamadı. Bir gece önce Tophaneli Hakkı, Rus-Bulgar batık gemilerinden çıkarılmış mayınları ummadığımız şekilde denize dökünce, 18 Mart’ta yaptığımız hücum fecaatle sonuçlandı. Donanmamızın üçte biri sulara gömüldü, üçte biri kullanılmaz hale geldi. Başarısızlık beni 25 yıl politikanın dışına fırlattı. Savaş 2.5 yıl uzadı, 8.5 milyon Avrupalı öldü. Rusya komünist olurken, 30 milyon insan hayatını kaybetti. Rusya’nın Çin’i komünist yapması, 
elli milyon kişinin hayatına mal oldu. Biz Boğaz’ı geçemedik, İslâm ülkeleri, hattâ bütün Doğulu Milletler Batı’nın gücünden şüphe etmeye başladılar. Hindistan’ı, Pakistan’ı, Bangladeş’i, diğer İslam ülkelerini elimizde tutamaz hale geldik. Bunlar Tophaneli Hakkı’nın eseridir!
…/…
Yukarıdaki cümlelerin sahibi İngilizlerin ünlü siyasetçisi Churchill… Çanakkale savaşları sırasında İngiliz Donanması’nın başkomutanıydı. Nusret Mayın Gemisi’nin komutanı Tophaneli Hakkı beyin, dünyanın kaderini nasıl değiştirdiğini anlatması bakımından son derece önemli… “Bir insan dünyayı değiştirir” sözünün tarihteki en önemli örneğidir! Çanakkale zaferimizin üzerinden 100 yıldan fazla bir zaman geçti. Tophaneli hakkı beyin yaptığını yapabilen yok!

ŞAHSİ MESELEMİZ!


İYİ Parti İnönü İlçe Başkanı Erol Taştan, dedi ki: -İlçe bazında Millet İttifakı içinde olmayacağız!  İnönü'de CHP'yi ve adayı İsmail Karaköse’yi desteklemeyeceğiz! İl Başkanı Ramis Tunca, “apar-topar” İnönü’ye gitti. İsmail Karaköse ile buluştu ve kamuoyuna bir fotoğraf vererek şu açıklamayı yaptı: - İnönü İlçe Başkanı, münferiden yapmış olduğu açıklama ile ittifaktan vazgeçtiğimiz yönünde bir ifade kullanmıştır. İYİ Parti Eskişehir Teşkilatları olarak Genel Merkezlerimizce yapılmış mutabakat doğrultusunda, ittifaka sonuna kadar bağlı olarak, çalışmalarımız devam etmektedir. İlçe Başkanının yaptığı açıklama kendisinin şahsi görüşleridir.
…/…
İlçe başkanı kendi şahsi oyunu ittifaka vermeyecek! Peki şahsi olarak yakın çevresini “oy vermemeye” yönlendirdiği zaman il yönetimi ne yapacak!

SIKI TUTALIM DÜŞMESİN!

Süleyman Soylu - 18.03.2019
Emek Mahallesi’nde yapılan mitingde Süleyman Soylu’ya sevgi seli vardı. Bir ara, kürsüdeki Soylu’yu vatandaşlar kucaklamak isterken, neredeyse aşağıya düşecekti. İşte tam o sırada Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, Soylu’nun kolundan tutma ihtiyacı hissetti… Geçmiş dönemlerde de İç İşleri bakanlarının fotoğraflarına tanık olduk. Ama miting alanlarında halkla böyle sarmaş dolaş olan bakanlara pek tanık olmadık!

BARIŞ ADAMI!


AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, ilçe gezilerini sıklaştırdı. Son olarak Sarıcakaya ilçesine gitti. Vatandaşla sohbet etti. Eli boş gitmedi ilçeye Zeytin fidesi götürdü ve vatandaşlara dağıttı! Siyasi ortam gergin… Bel altı vuruşlar çoğalmaya başladı! Dikkat ediyor musunuz bilmiyorum, polemiklere, kavgaya, gürültüye Burhan hoca pek katılmıyor. Yapacaklarını anlatıyor, dert dinliyor. Tespit ettiği sorunları nasıl yapacağını anlatıyor… Zeytin barışın sembolü. Burhan hoca da “barış adamı” kavgayı gürültüyü pek sevmiyor!
 

GÜNÜN SÖZÜ!

Ben Müslümanım Hristiyan beni Irak'ta öldürdü Budist beni Burma'da öldürdü Yahudiler beni Filistin'de öldürdü Hindular beni Keşmir'de öldürdü Ateistler beni Yeni Zelanda'da öldürdü Ama hâlâ, terörist olan benim Annie Khalid (Pakistanlı müzisyen ve model)

Günün karikatürü- 18.03.2019
1000
icon
Bekir Y. 18 Mart 2019 08:59

Sayın Bakanımız kürsüden aşağıya indi halk ile kucaklaştı. halkın içine girdi sevgi seli çok iyiydi. önemli olan halkın oyunu değil sevgisini alabilmek. ayrıca oradaki halkın %90 ı Emek - 71 evler halkıydı. ve yağmura rağmen kimse ayrılmadı . işte halkın gönlüne girebilmek budur.

13 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat