alexa

‘Ziyaret olayı’nın iç yüzü

Odunpazarı Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar’ı ziyaret edince ortalık karıştı.

4 Eylül 2019 07:59
A
a
Odunpazarı Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar’ı ziyaret edince ortalık karıştı.
Özellikle AK Parti içerisinde, kamuoyuna yansıyan sert tartışmalar yaşandı.
Dahası, AK Parti ilçe yöneticisi olan Semra Aksöz’ün, toplu olarak çekilen fotoğrafı sadece Kazım Kurt ve kendisi görünecek şekilde sosyal medya hesabında yayınlaması, tartışmayı iyiden iyiye alevlendirdi.
 
*
 
Peki, bir siyasi partinin mensubu, başka bir siyasi partinin mensubuyla iletişim kuramaz mı?
Kurabilir, kurmalıdır da.
Ancak gelin görün ki, farklı siyasi görüşteki isimler bir araya gelince, olay oluyor.
Ondan sonra deniyor ki, niye Eskişehir lobisi kurulamıyor, niye Eskişehir’in sorunları bir araya gelinerek çözülemiyor?!
Kurulamaz efendim, çözülemez efendim; böyle sorunlu bir kafa yapısı olursa, bizden ne köy olur, ne de kasaba.
Özellikle Eskişehir’de, insanlar, birbirleriyle konuşmaktan, oturup bir çay içmekten imtina eder hale geldi.
Niye?
İşte, söz konusu ziyaret karşısında gösterilen akıl almaz tavır yüzünden.
 
*
 
Aslında, CHP’li Kazım Kurt’un, AK Partili Ali Acar’ı ziyaret etmesiyle birlikte ortalığı karıştıran net bir isim var ortada.
Kim o?
AK Partili Gökhan Yıldırım; namı diğer Sosyete Gökhan!
Gökhan Yıldırım, kişisel facebook hesabında, söz konusu ziyarette çekilen toplu fotoğraf ile AK Parti ilçe yöneticisi Semra Aköz’ün Kazım Kurt’la olan fotoğrafını paylaşarak Ali Acar’ın siyasi anlamda sınıfta kaldığını savundu, Semra Aköz’den ise savunma istenmesi gerektiğini ifade etti.
Söz konusu paylaşımın ardından, AK Partililer, deyim yerindeyse birbirlerine girdi; tehditler ve ağıza alınmayacak sözler havalarda uçuştu.
 
*
 
Peki, Gökhan Yıldırım’ı bu kadar sinirlendiren neydi?
Gerçekten siyasi saiklerle mi AK Parti Odunpazarı ilçe yöneticilerini topa tuttu…
Yoksa Kazım Kurt’a karşı şahsi bir husumeti mi vardı…
 
*
 
Benzer bir ziyareti, Yılmaz Büyükerşen Zihni Çalışkan’a, Ahmet Ataç ise Hakan Çizmelioğlu’na yapsaydı, aynı tavrı gösterir miydi?
 
*
 
Hiç sanmıyorum!
 
*
 
Çünkü Gökhan Yıldırım’ın, Kazım Kurt’a karşı bir husumetinin olduğunu düşünüyorum.
“Bunu da nereden çıkarıyorsun” diye soranları duyar gibiyim.
 
*
 
Şöyle anlatayım…
 
*
 
2016 yılında, elime, Kazım Kurt ve Gökhan Yıldırım’ı ilgilendiren bir dava dosyası geçmişti.
Davacı, Kazım Kurt’tu.
Davalı ise Gökhan Yıldırım’dı.
Ancak o dönem, mesleğime ara vermiş olmamdan dolayı, söz konusu dava dosyasını yayınlayamamıştım.
 
*
 Gökhan Yıldırım mahkeme kararı
Daha yenice, Kazım Kurt ile Gökhan Yıldırım merkezli bir olay yaşanınca, söz konusu mahkeme kararını siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedim.
Ki Gökhan Yıldırım’ın, ‘Kazım Kurt’a husumet beslediği’ şeklindeki görüşümü güçlendirebileyim…
 
*
 
Dönemin AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, 5 Ocak 2015 tarihinde, kişisel facebook hesabından “CHP’li Belediye şimdiden 60 kişiyi işsiz bıraktı” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.
Gökhan Yıldırım, Volkan Doğan tarafından yapılan paylaşımın yorum bölümüne, aynı gün saat 23.02’de, Kazım Kurt’u hedef alan hakaretler yağdırmıştı.
Gökhan Yıldırım, Kazım Kurt’a, özetle şu hakaretlerde bulunmuştu:
 
  • Namussuz adam…
  • Sahtekar…
  • Ne Erşen’e, ne de onun Kazım gibi köpeklerine…
  • Üç kağıtçı…
  • Nerelere, kimleri peşkeş çektiklerini…
  • Bu şehirde dolaşabilecek mi…
 
*
 
Şimdi, bu ifadelerin geçtiği yorumun tümünü okuyalım…
6. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın dosyasının, ‘Delillerin Değerlendirilmesi ve Gerekçe’ bölümünde, şu ifadeler kullanılmış:
 
Gökhan Yıldırım itiraz kararı
YILMAZ BÜYÜKERŞEN’İ Mİ KASTETTİ?
“İddia, sanık savunması, katılan vekili beyanı, tutanaklar, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sanal Devriye Açık Kaynak Araştırma Raporu, nüfus-sabıka kayıtları ile tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; Suç tarihinde katılan Kazım Kurt’un Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı olarak görev yaptığı, 05.01.2015 tarihinde facebook sosyal paylaşım sitesinde Volkan Doğan isimli facebook kullanıcından “CHP’Lİ BELEDİYE ŞİMDİDEN 60 KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTI” alt başlıklı haber paylaşımının altına, Gökhan Yıldırım isimli facebook kullanıcısı 05.01.2015 tarihinde saat 23.02’de ‘Gün gelecek bu Namussuz adamda işsiz kalacak. Şu inançları için işten çıkarılan insanlar en azından onurlu ve gururlular. Bakalım dönem bittiğinde bu sahtekar bu Şehirde dolaşabilecek mi. Şimdi Erşen’in rüzgarıyla gemiyi yürütenler vakti geldiğinde Erşen’e yardım edebilecekler mi. Elbet gün gelecek bunların hepsine hesap görülecek. Ne erşen e nede onun Kazım gibi köpeklerine Hakkımı helal etmiyorum. Zamanı geldiğinde Kazım denilen üçkağıtçının ve yardımcılarının neler yaptığını nerelere kimleri peşkeş çektiklerini anlatma vakti bize gelecektir.’ şeklinde yorum yazarak hakaret ettiği…”
 
*
 
Ve sonuçta, 6. Asliye Ceza Mahkemesi, Gökhan Yıldırım’ı suçlu bularak ve geçmişte ertelenmiş cezalarının da olduğunu göz önünde bulundurarak, ‘yazılı ileti yoluyla kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret suçundan’ 1 yıl 2 ay hapis cezası verdi.
Bu kararın ardından Gökhan Yıldırım istinaf başvurusu yaptı, ancak Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi, Yıldırım’ın istinaf başvurusunu reddetti.
Yani Yıldırım’a verilen ertelemesiz 1 yıl 2 ay hapis cezası, 16.03.2017 tarihinde tescillenmiş oldu!
 
*
 
Tabii mahkeme sürecinde, Gökhan Yıldırım’ın, Kazım Kurt’a mesaj atıp af dilediği, ‘ellerinden öperim başkanım’ şeklinde ifadeler kullandığı; Kazım Kurt’un ise geri adım atmayıp davadan vazgeçmediği de iddia edilmişti.
 
*
 
Durum bu…
Yani, Kazım Kurt’un, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanlığını ziyaret etmesinden sonra yaşanan sert tartışmaların altında, Gökhan Yıldırım’ın, Kazım Kurt aleyhindeki keskin düşünceleri yatıyor.
 
*
 
Zira Gökhan Yıldırım’ın sinirlendiği olayın çok daha büyüğü, 31 Mart yerel seçim sürecinde yaşandı.
Cumhur İttifakı AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, Odunpazarı Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt’u ziyaret etmişti.
Ancak söz konusu ziyaret karşısında Gökhan Yıldırım, gayet ılımlı bir tavır sergilemişti.
 
*
 
Tüm bu aktardıklarımla, ‘ziyaret olayının içyüzü’nün anlaşıldığını düşünüyorum. 
 
1000
icon
esesli 4 Eylül 2019 10:45

Sayın Kazım Kurt sırf Ak partiye yakınlar diye memurları sağa sola(köpek barakalarına şehrin ücra yerlerine) sürerken Akparti Odunpazarı ilçe başkanının bu kabulü vicdanları sızlatmıştır. Bunun nezaket ile falan izah edilecek tarafı yoktur. Siyasi bir hatadır.

8 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat