alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Lütfiye Köyüne Bal Ormanı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Lütfiye Köyüne Bal Ormanı
A
a

Arıcılığı Kalkındırmak Ve Geliştirmek Amacıyla Projelendirilen Lütfiye Köyü Bal Ormanı İçin Çalışmalar Başladı. Vali Ali Çelik İle Ak Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Çalışmaların Hız Kazandığı Sahada İncelemelerde Bulundular.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Arıcılığı kalkındırmak ve geliştirmek amacıyla projelendirilen Lütfiye Köyü Bal Ormanı için çalışmalar başladı. Vali Ali Çelik ile AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, çalışmaların hız kazandığı sahada incelemelerde bulundular.
Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Geyikalanı Orman İşletme Şefliği sınırlarındaki 220 dekar alana kurulacak bal ormanına 3 bin kovan yerleştirileceğini söyledi.
Keskin, bal ormanına akasya, sofora, iğde, mahlep, ıhlamur, ahlat, kestane ağaçlarının yanı sıra lavanta, mürver, arıotu, adaçayı, kekik ve korunga türlerinin de dikileceğini kaydetti. Kütahya’da 20 adet bal ormanı olduğu bilgisini de paylaşan Keskin, 2021 yılı içerisinde 3 bal ormanının daha kurulacağını aktardı.
Bal ormanlarının ülke ekonomisine ve coğrafyaya ciddi katkılar sunacağını ifade eden Vali Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat