alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu’Ndan Mescid-İ Aksa Saldırılarına Yönelik Tepki

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu’Ndan Mescid-İ Aksa Saldırılarına Yönelik Tepki
A
a

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (Küsidap) Üyeleri, İsrail’İn Mescid-İ Aksa’Da İbadet Eden Müslümanlara Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) üyeleri, İsrail’in Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
Sevgi Yolu Karagöz Ahmet Paşa Camii önünde bir araya gelen platform üyeleri, İsrail’i protesto etti.
Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) Başkanı Nazif Kocaçoban, “Mescid-i Aksa’nin şehri Kudüs; Rabbimizin mübarek kıldığı belde. Son bir asırdır zulmün, gözyaşının ve işgalin en şiddetlisinin yaşandığı aziz şehir. Osmanlı idaresinde Adaletin, önce İngilizlerin sonra Siyonist İsrail’in işgali altında zulmün hüküm sürdüğü kadim kent. Her sabah yeni bir cinayetle uyanan, her gününü ızdırap içinde geçiren, Siyonist isgalin pençesindeki Mirac’ın merkezi. Her Ramazan ayında Mescid-i Aksa hedefe konularak bir meydan okuma yapılmakta ve Mescid-i Aksa bir Yahudi mabedine çevrilmek istenmektedir. Siyonist zulüm yine Mescid-i Aksa’nın içerisinde gösterdi kendisini. Siyonist ideolojiyle boğulmuş bazı lanetlenmiş gruplar, İsrail işgal kuvvetlerinin destekleriyle Mescid-i Aksa’da kurban kesmek istediler. Hahamlar ve Radikal gruplar Silsile Kubbesi’nde kurban takdimi çağrıları yaparak, geçtiğimiz günlerde uygulamaya çalıştılar. Ve bu kirli emeller neticesinde Mescidi Aksa’yı işgal girişiminde bulundular. Resulullah’ın Miraca yükseldiği o mübarek beldede, Müslümanları yerlere düşürmeye niyet eden İsrail, yine Müslümanlara zulmetti. Mabede saldırı, ibadet hakkının engellenmesi ve mukaddeslere saygısızlık içeren bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyoruz’’ dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir