alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Kütahya'da ürküten manzara!

Videoyu Aç Kütahya'da ürküten manzara!
A
a

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Domaniç ilçesine bağlı Güney Köyü Deresi'ndeki balık ölümlerinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Gazel, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamasında Domaniç'te yaşanan balık ölümlerinin son derece üzücü olduğunu söyledi.

Dereyi kirleterek balık ölümlerine neden olanlara gerekli cezai müeyyidenin uygulanacağını belirten Gazel, şöyle konuştu:

"Domaniç, Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna şahitlik etmesinin yanında doğa harikası olan, sahip çıktığımız, sürekli reklamını yaptığımız ve bu konularda çalışma yaptığımız bir ilçemiz. Maalesef güney deremiz ile alakalı olumsuz bir gelişme olmuştur. Bununla ilgili kurum müdürlerimizin koordinatörlüğünde gerekli çalışmalar yapılarak bu işe sebep olan kurumlara öncelikle cezai müeyyide uygulandıktan sonra, burada bir strateji tespit edeceğiz. Bu deremizin eski haline dönüştürülmesi için ne yapılabilir, bunun üzerinde çalışacağız."

AK Parti İl Başkanı Çetinbaş da alınan numuneler neticesinde derede kimyasal bir maddeye rastlanmadığını aktardı.

Bazen ortaya çıkan ihmallerin mühendislik hatasından, tesis hatasından kaynaklandığına işaret eden Çetinbaş, "Burada yaşanan balık ölümleri olduğu günden bu yana ilgili kurumlarımızla irtibattayız. Bu felakete neden olan hadiseyle alakalı firmanın da kimyasal bir meseleyle alakalı bir tesis olmadığı bizler ve hemşerilerimce biliniyor. Bilmeden bile zarar versek bizim en kıymetlimiz durumunda tabiatımız, şehrimiz, ilçemiz, köylerimiz dolayısıyla bununla alakalı en ciddi tedbirler ve kararlar alınacak." ifadelerini kullandı.
 

1000
icon
Vatandaş 12 Ağustos 2018 12:54

Kütahyanın vekil ve diğer yöneticiler incelemelerde bulunuyor tarım teşkilatından kimse yok. Bu konuda esas sorumlu Tarım teşkilatı değil mi?

0 1 Cevap Yaz
Kemal 12 Ağustos 2018 02:11

Beni bu açıklama tatmin etmediği gibi bu durumu kapatmaya yönelik bir açıklamadır dolayısıyla bu balıklar yıllarca yaşadığı bu suda neden birşey yokken ölsün bu açıklamayı yapan yetkiliye sorarım???

0 4 Cevap Yaz
Ahmet Şahin 11 Ağustos 2018 20:28

Haber yapıyorsunuz ya da yaptığınızı zannediyorsunuz, o çayın bölgemizdeki adı Kocasu dur. Habere konu olan balık ölümleri Kocası çayının Güney köyü sınırları içerisinde meydana gelmiştir.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat