alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kütahya’Da Sanatçı Duyarlılığı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da Sanatçı Duyarlılığı
A
a

Kütahya Kent Konseyi Sanat Merkezi Ve Kütahya Sanatla Yaşam Ve Terapi Derneği (Sayted) Sanatçıları, Eserlerini Depremzedeler Yararına Satışı Sundu.

Sütiş Eskişehir
Kütahya Kent Konseyi Sanat Merkezi ve Kütahya Sanatla Yaşam ve Terapi Derneği (SAYTED) sanatçıları, eserlerini depremzedeler yararına satışı sundu.
Kütahya Valiliği himayesinde Sera AVM’de düzenlenen kermete yerlerini alan sanatçılar, 200’e yağlı boya tablo, ahşap oyma, filografi ve çini gibi eserlerinin gelirini depremzedelere bağışlayacak.
Kütahya Kent Konseyi Sanat Merkezi Başkanı Sebahat Sarıoğlu, Kütahyalı sanatçıların depremzedelerin yanında olduğunu ifade etti.
Kütahyalı dünyaca ünlü ressam Ahmet Yakupoğlu’nun öğrencisi Ressam Aynur Kinkav, "Biz bireysel olarak elimizden geleni yaptık. Ama böyle bir organizasyonda da yer almak istedik. Eserlerimizin gelirinin tamamını depremzede kardeşlerimize bağışlayacağız" dedi.
Ressam Pakizer Doğan, "Depremin yaralarını sarmak için benim oğlum deprem bölgesinde, bende buradayım. Allah yardımcımız olsun" diye konuştu.
Filografi sanatçısı Özlem Zeyrek Özçay da, "İnşallah zor günleri hep birlikte aşacağız" şeklinde konuştu.
Serginin 2 gün süreyle açık kalacağı belirtildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat