alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Kütahya’Da İşbaşı Eğitime Katılan 2 Bin 752 Kişi İstihdam Edildi

Videoyu Aç Kütahya’Da İşbaşı Eğitime Katılan 2 Bin 752 Kişi İstihdam Edildi
A
a

Kütahya Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur) İle Kahramanmaraş Kağıt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Arasında 100 Kişilik “İşbaşı Eğitim Protokolü” İmzalandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile bir kağıt fabrikası arasında 100 kişilik “İşbaşı Eğitim Protokolü” imzalandı.
Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programın imza töreni İŞ-KUR İl Müdürlüğünde yapıldı.
Paketleme işçisi ve dipli körüklü kağıt torba makinesi operatörü mesleklerinde düzenlenecek eğitim programıyla Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin istihdama katkı sağlayacağını belirten Vali Ali Çelik, “Üreten ve istihdam sağlayan firmaların her zaman yanındayız” dedi.

“Salgına rağmen üretim devam ediyor”
Tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı salgın sürecinde üretimden ve yatırımdan vazgeçmeyen firmaların varlığından mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Ali Çelik, istihdama ve üretime katkı sağlayan iş insanlarına teşekkür etti.
İşbaşı eğitim programlarının başarıyla uygulandığına dikkat çeken Vali Çelik, 2020 yılında Kütahya’da 3 bin 250 işbaşı eğitim programı düzenlendiğini, eğitime katılan 2 bin 752 kişinin istihdam edildiğini söyledi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat