alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kütahya’Da 46 Sanatçının 86 Eseri Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da 46 Sanatçının 86 Eseri Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu
A
a

Dumlupınar Üinversitesi (Dpü) Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (Ksbmyo) İle Kütahya Kültür Sanat Derneği (Küsad) İş Birliği İle ’Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’Nin Açılışını Gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (KSBMYO) ile Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) iş birliği ile ’Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Sera Yaşam Merkezi’nin Sanat Galerisi’nde açılan serginin açılışına Dumlupınar Kaymakamı Buğra Karadağ, KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KSBMYO Müdürümüz Doç. Dr. Hakan Kara, sanatçılar, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
46 sanatçının 86 eserinin yer aldığı Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’nin açılışında konuşan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KÜSAD olarak sosyal sorumluluk anlamında bir farkındalık oluşturmak için böyle bir sergi açtıklarını kaydederek, KÜSAD sanatçılarına teşekkürlerini sundu.
Sözlerine "Dumlupınar üzerine söylenmesi gereken çok şey var" diyerek başlayan Müdürümüz Doç. Dr. Hakan Kara ise, "Anadolu bizim evimiz. Bu halk tarihten bu yana iki farklı yeri vatan bellemiştir. Birisi Anadolu, birisi de sanırım cennettir. O cennete bizlerden önce giden şehitlerimizi yad etmek adına bugün KÜSAD ile kardeş bir kuruluş olarak iş birliği yaptık" dedi.
Dumlupınar İlçesi Kaymakamı Buğra Karadağ ise, "2022 yılında 922 ilçe arasında kendimi en şanslı kaymakam olarak görüyorum. Çünkü tarihi misyonu itibariyle çok önemli bir ilçe olması öncelik arz ediyor. Devamında da tüm Kütahya’da bu ilçenin sahiplenilmesi benim için gurur verici" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sergi sanatseverlerle buluştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir