alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kütahya, Yedigöller İle Hayat Bulacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya, Yedigöller İle Hayat Bulacak
A
a

Kütahya’Yı Daha Yaşanabilir Hale Getirmek İçin Projelendirilen Ve Belediye Başkanı Alim Işık Tarafından Geçtiğimiz Günlerde Temeli Atılan Yedigöller Rekreasyon Alanı’Ndaki Çalışmalar Hızlı Başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’yı daha yaşanabilir hale getirmek için projelendirilen ve Belediye Başkanı Alim Işık tarafından geçtiğimiz günlerde temeli atılan Yedigöller Rekreasyon Alanı’ndaki çalışmalar hızlı başladı.
Kütahya’yı geleceğe taşımak için birçok projeyi hayata geçiren ve çevre yatırımlarını sürdüren Kütahya Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel alan olarak projelendirilen Yedigöller Rekreasyon Alanı’nın temeli, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından atılmıştı. Temelin atılmasının ardından çalışmalara hızlı başlayan yüklenici firma, sosyal donatı alanlarını içeren binaların temel işlemlerinde önemli aşama kaydetti.
Kütahya’nın yeni cazibe merkezlerinden biri olacak bölgede çalışan ekipler, bir taraftan reglaj ve zemin iyileştirmesi yaparken, bir taraftan da alanını çevreleyen duvarların imalatını yapıyor. İçinde 42 bitki, 30’u aşkın hayvan türünü barındıran Yedigöller Alanı, hayata geçirilecek projeyle şehrimizin önemli bir ihtiyacına karşılık verecek.
Yedigöller Rekreasyon Alanı’nda; eğlence alanları, spor alanları, gezinti alanları, sportif alanlar, bisiklet parkurları, yürüme parkurları, restoran, kafeterya, çocuk köyü, kuş köyü, piknik alanları, olta balıkçılığı gibi ihtiyaç duyulan her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceği alanlar olacak. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Kütahyalıların da istifade edeceği Yedigöller Alanı’nın, 2023 yılında tamamlanarak hizmete alınması amaçlanıyor.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat