alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Kurum Müdürleri İş Yerlerine Yürüyerek Gitti

Videoyu Aç Kurum Müdürleri İş Yerlerine Yürüyerek Gitti
A
a

Kurum Müdürleri İş Yerlerine Yürüyerek Gittiler

Ercan Kardeşler Kuyumculuk reklam
Bilecik Belediyesi Avrupa Hareket Koordinatörlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte il protokolü, daire amirleri ve çalışanlar, iş yerlerine yürüyerek gitti.
Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kurum kuruluşlardaki çalışanlar daha sonra iş yerlerine yürüyerek gittiler.
Gerçekleştirilen etkinlik hakkında bilgi veren Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, “Avrupa Hareketlilik Haftası daha temiz, daha sağlıklı bir kent özlemini dile getirerek, gürültü, yok olan yeşil alanlar, sürdürülebilir ulaşım modelleri, çevre koşullarının çocukların psikolojileri üzerine etkisi, temiz kentler, çevre sağlığı, yeni bir otomobil kullanım kültürü konularını kapsamaktadır. Bu haftanın genel amacı, artan motorlu araç trafiğinin kentsel alanda yol açtığı kirliliğe karşı vatandaşların bilinçlendirilmesini sağlamaktır. Yürüme mesafesi yakın olan yerlerde zorunlu olmadığı sürece motorlu taşıt kullanmamalıyız. Yürüyüş yapmalıyız. Bisiklet kullanmalıyız. Sürekli asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih etmeliyiz. Etkinliklerde ki amaç, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya için kent merkezlerinde insanları sürdürülebilir, çevreci, daha sağlıklı ulaşım şekillerine toplu taşıma, yaya ve bisiklet ile ulaşıma özendirilmesidir” dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat