alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kurban Bayramı’Na Sayılı Günler Kala Küçükbaş Hayvan Pazarında Hareketlilik

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kurban Bayramı’Na Sayılı Günler Kala Küçükbaş Hayvan Pazarında Hareketlilik
A
a

Kurban Bayramı'nın Yaklaşmasıylaafyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde Bulunan Küçükbaş Hayvan Pazarında Hareketlilik Artıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kurban Bayramı’na 3 gün kalan Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde kurulan küçükbaş hayvan pazarında hareketlilik devam ederken, üreticiler her bütçeye uygun kurbanlık bulunduğu kaydederek, kurbanlık fiyatlarının kentteki diğer bölgelere göre bu pazarda daha uygun olduğunu belirttiler.
Şuhut Hayvan Pazarı’na hayvanlarını getiren besiciler, sıkı pazarlıkların ardından kurbanlarını vatandaşlara satıyor. Pazarda, küçükbaş hayvan satışları hızla devam ediyor. Bayramın yaklaşmasıyla pazarlardaki hareketlilik daha fazla artmaya başladı. Küçükbaş hayvan üreticisi Bekir Kuzu, pazardaki hareketliliğin geçen yıllara göre az olduğundan der yakındı. Kurbanlık fiyatlarının hesaplı olduğunu ifade eden Kuzu, “Kurban pazarı geçtiğimiz yıllara göre biraz daha küçük. Kurbanlıkların canlı baskül kilogram fiyatları 27-30 TL arasında değişiyor. Alanı da, satanı da düşünmek lazım kolay değil Allah herkesin yardımcısı olsun. 45, 50 kiloluk bir hayvan bin 400 TL civarında alıcısını buluyor” dedi.
Pazarda ucuza kurbanlık bulan vatandaşlar ise fiyatların diğer yerlere göre uygun olduklarını ifade ettiler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat