alexa
Eskişehir Keskin Grup

Küpeli'den Rektör Gündoğan'a ziyaret

Videoyu Aç Küpeli'den Rektör Gündoğan'a ziyaret
A
a

Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ziyaret etti. 

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, gerçekleştirilen ziyaretle ilgili, “Nadir Küpeli ve beraberindeki üyeler ile organize sanayi bölgesi ve üniversitelerin ne tür iş birlikleri içerisinde olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunarak, somut adımlar atılması konusunda uzlaştık. Üniversitemizdeki pek çok araştırma merkezinin sanayicilerimiz tarafından yakından tanınmadığını düşünüyoruz. Bu sebeple önümüzdeki haftadan itibaren sanayicilerimiz, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesindeki araştırma birimlerimize ziyaretlerde bulunacaklar. Öncelikle Üniversitemize ait olan Sismik İzolatör Test Merkezi’mizi inceleyecekler. Bu bağlamda ziyarette hem üniversitenin sanayiden hem de sanayinin üniversiteden talepleri konularında kendileriyle iş birliği içerisinde olduğumuzu vurguladık. Bu çalışmanın Üniversitemize, sanayimize ve ülkemize katkıları olacağını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu. 
 
1000
icon
cemil kabalak 28 Haziran 2018 13:15

işte bu çok önemli...eskişehir teknik üniversitesinin ve eskişehir sanayisinin işbirliği hem üniversite açısından hem de eskişehir sanayisi açısından çok olumlu sonuçlar doğurur...hem şehrimize hem ülke ekonomisine katkı da bulunur...üretim ve üretim kalitesinin artırılmasında çok yönlü çalışmalar +1 değerin üretilmesinde, markalaşmada, imalat maliyetlerinin düşürülmesinde, kalitenin artırılmasında, verimlilikte çok olumlu katkılar sağlayacaktır. Personelle uğraşmaktan ziyade onu bunu oraya buraya sürmekten ziyade bu işlerle uğraşılması tabi ki de alkışlanması gereken bir davranıştır...akademik enaniyetin yaptırdığı yanlışlar Kuruma da Kurumsal kimliği de çok büyük zararlara gebe...artık bunu herkes görmek zorunda

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat