alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Koronavirüs vaka sayıları tekrar 20 bine dayandı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Koronavirüs vaka sayıları tekrar 20 bine dayandı!
A
a

Koronavirüs vaka sayıları artışını hızlandırarak 20 bin sınırına dayandı. Bugün açıklanan verilere göre vaka sayısı 19.761, vefat sayısı 51

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında açıkladığı verilere göre, 27 Temmuz 2021 tarihinde vaka sayıları 19 bin 761'e yükseldi. Bugün yaşanan koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı ise 51 olarak açıklandı. Toplam 246 bin 688 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 7 bin 108 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 64.38 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 39.45 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 68 milyon 681 bin 744'e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla, son sırada Şanlıurfa var
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 86 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ takip etti. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 37.5 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Bitlis, Mardin, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.
Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Salgının kontrol altında tutulmasını tedirgin edici seviyede vaka sayılarına ulaştık. Bunu durduracak olan göstereceğimiz iradedir. Tedbirlere uyup aşınızı olun” dedi.

 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat