alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Korona Virüste Afyonkarahisar’Da Umut Veren Düşüş

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Korona Virüste Afyonkarahisar’Da Umut Veren Düşüş
A
a

Afyonkarahisar'da Korona Virüs (Covid19) Pozitif Vaka Sayısı Son Açıklanan Verilerek Göre Yüz Binde 82,64’E Düşerek Yaklaşık 650 Kişi Olarak Gerçekleşti. Korona İle Mücadele De Büyük Bir Yol Alan Kentte Geçtiğimiz Nisan Ayında 3 Bine Kadar Yükselerek Rekor Kıran Vaka Sayıları Açıklanan Son Verilere Göre 650 Kişiye Kadar Düştü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da korona virüs (Covid19) pozitif vaka sayısı son açıklanan verilerek göre yüz binde 82,64’e düşerek yaklaşık 650 kişi olarak gerçekleşti. Korona ile mücadele de büyük bir yol alan kentte geçtiğimiz nisan ayında 3 bine kadar yükselerek rekor kıran vaka sayıları açıklanan son verilere göre 650 kişiye kadar düştü.
Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı korona virüs haritasında Afyonkarahisar’daki korona virüs vaka sayısı ciddi anlamda düşüşe geçti. Kentte Covid-19 pozitif vaka sayısı, mayıs ayı başındaki oranlara göre yarıdan fazla azaldı. Mayıs ayı başında bin 600 olarak vaka sayısı dün açıklanan vaka sayısına göre 650’lere kadar düştü. Kentteki 650’ye yakın vaka sayısının yaklaşık 50’sinin hastanede tedavi altında olduğu geri kalanların ise evlerinde karantina da oldukları belirtildi.
Korona virüs vakalarının düşmesini umut verici olduğunu ifade eden vatandaşlar maske, hijyen ve sosyal mesafe gibi kurallara uyulduğu müddetçe virüsün üstesinden gelinebileceğini belirttiler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat