alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Kızılay'a sert tepki! İşin çivisi çıktı...

Videoyu Aç Kızılay'a sert tepki! İşin çivisi çıktı...
A
a

Eskişehir CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, Kızılay’da yaşanan skandallara değindi. Adar, “Yaşananları görmemezlikten gelmemiz mümkün değil. İşin çivisi çıktı" dedi. Saadet Partisi Planlama ve Koordinasyon Başkanı Şevket Ünal ise son günlerde skandallara imza atan Kızılay’a tepki gösterdi.

Eskişehir haberleri...

İŞİN ÇİVİSİ ÇIKTI

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, parti binasında yaptığı açıklamalarda, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremden sonra ortaya çıkan tablonun içler acısı olduğunu söyledi.

Adar, “Ülkemiz yine son günlerde deprem felaketiyle uğraşmakta. Ciddi anlamda hasar oluştu. Çocuklarımızın 15 günlük tatilde olması nedeniyle okulda yakalanmadılar. Ancak 1999’dan bu yana hiç bir onarım okullarda gösterilmedi. Her depremde bazı şeyler söylüyoruz ve orada kalıyor. Özel iletişim vergisi konuldu 2004 yılında kalıcı hale getirildi. Burada toplanan paranın 65 milyar lira olduğu söylendi. Bu parayla ne gibi önlemler yapıldığı sorulduğunda hesap vermek zorunda değiliz deniliyor. Devlet harcamalarda şeffaf olmalı. O vergiyi bunun için koydunuz ve o nedenle yerine getirilmeli. Ama ne yazık ki hesap verilmeyeceği konusunda kararlı olduklarını söylüyorlar” dedi.

CHP BU DÜZENİ KURACAK

Deprem bir konuyu daha beraberinde getirdiğini belirten Adar, “Kızılay’da toplanan paralar afet için kullanılır. Ama oradaki paraların nerede kullanıldığını son günlerde görüyoruz. Yapılan bağışların bir kısmı Ensar Vakfına oradan da ABD’de yurt yapılması için TÜRKEN Vakfı’na aktarılıyor. Bu nasıl bir ilişki ağıdır. Bütün bunları görmemezlikten gelmemiz mümkün değil. İşin çivisi çıktı birlik olmak ve kenetlenmek zorundayız. Türkiye’nin kurtuluşu için savaşmalıyız. Adar, partilerinin kongre sürecinin devam ettiğini belirterek 23 Şubat Pazar günü Mavi Ada davet salonlarında yapılacak olan il kongresinde kendisinin de aday olduğunu yineledi.

KIZILAY'A SERT TEPKİ

Parti binasında açıklamalarda bulunan Ünal, Kızılay’a tepki gösterdi.

Bir işlemin yasal olmasının onun etik olacağı anlamı taşımadığını söyleyen Ünal, yapılan yardımların, verilen bağışların adil dağıtılması gerekirken belli bir camiaya yapılan bu ayrımcılığın nedenini sordu. Ünal, “Yardım alanlar, aldıkları yardımı nerede ve nasıl kullandılar? Ülkemize ne gibi yararları oldu da fahiş miktardaki bağışları transfer ettiniz? Yapılan işlem yasal diyerek bu milletin vebalinden kurtulamazsınız. Aldığınız yüksek maaşlarınız ve ya lüks içerisindeki makamlarınız sizi vebalden kurtarmaz. En şeffaf kurum olmanız gerekirken, emanet ettiğimiz Kızılay’ımızı skandallar tarihine geçirmeye hakkınız yoktu” dedi.

 
1000
icon
hee 4 Şubat 2020 11:08

kızılay gibi kuruluş la uğraşmayın altında kalırsınız başkan hesap verdi yapılanlar deprem vergilerinin kaç katı gören göz yanılmaz bakkal defterinden sizin hesap uzman larınız sınıfta kaldı hee valla iki koyun versek güdün diye akşama kaybedersiniz

0 0 Cevap Yaz
ismail 3 Şubat 2020 12:07

noldu yıllardır suyun başında oturdunuz kimseyi yaklaştımadınız hadi bakalım kış kış Kızılayın icraatlarına kılıf uydurmayın sizin derdiniz kuyruk acısı

5 8 Cevap Yaz
Ne olacak

Yıllardır kütüğün başında olupta, ha babam ha boyuna kendine yontanlar ne olacak peki? Kızılay birilerinin arpalığı haline geldi. Bu durumu sorgulamak ve eleştirmek siyasetçi olsun veya olmasın her vatandaşın hakkıdır. Yani sen kızılaydan 20 30 bin maaş alanlara alkış tutar saygı duyarım diyorsan o ayrı tabi..

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat