alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kiraz Bahçeleri İçin İl Genel Meclisi’Nden Yol Talebi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kiraz Bahçeleri İçin İl Genel Meclisi’Nden Yol Talebi
A
a

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Toplantılarının 4. Birleşimi Burhanettin Çoban Başkanlığında Gerçekleşti. Toplantıda Meclis Üyesi İsmahan Nergiz, Sultandağı İlçesinde Bulunan Ve Tüm Dünyaya İhraç Edilen Kiraz Bahçelerinin Yollarının Yeniden Yapılmasını İstedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) temmuz ayı toplantılarının 4. birleşimi Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda meclis üyesi İsmahan Nergiz, Sultandağı ilçesinde bulunan ve tüm dünyaya ihraç edilen kiraz bahçelerinin yollarının yeniden yapılmasını istedi.
İGM’nin 4. birleşiminde ilk olarak Afyonkarahisar Valiliği’nden gelen teklifler komisyonlara havale edildi. Daha sonra Komisyondan gelen raporlar okunarak kabul edildi. İhsaniye ilçesine bağlı Ablak köyü Yeni Mahallede yeni yapılan evlere su verilmesi konusundaki komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda gündem dışı söz alan Sultandağı İGM üyesi İsmahan Nergiz, Sultandağı ilçesinde bulunan ve tüm dünyaya ihraç edilen kiraz bahçelerinin yollarının yeniden yapılmasını istedi. Başkan Çoban ise bu tür talebi tüm ilçe ve köylerinin yaptığını belirterek imkanlar doğrultusunda tarla yolların greyderlerle açıldığını dile getirdi. İl Özel İdaresi yetkilileri de konuya ilişkin kiraz bahçe yollarının ağaçlardan dolayı küçük greyderlerle açılarak kumlama çalışmasının yapıldığını bilirttiler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat