alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kira zamlarında flaş düzenleme! O zamlar geçersiz...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kira zamlarında flaş düzenleme! O zamlar geçersiz...
A
a

Adalet Bakanı Bozdağ, "1 Temmuz 2023'e kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde bir önceki kira yılının yüzde 25'ini geçmemek koşuluyla yapılacak artışların geçerli olduğuna dair geçici hüküm Borçlar Kanunu'na Adalet Komisyonu'nda eklenecek." dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meyra Palace Otel'de düzenlenen "Uzlaştırma Ödül Töreni ve Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, yeni kira düzenlemesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Adalet Bakanlığı olarak beraber çalışma yaptıklarını hatırlatan Bozdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonunda bugün Borçlar Kanunu'na geçici madde eklenmesinin söz konusu olacağını belirtti.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:
"Yaptığımız çalışma sonucunda konut kiraları bakımından 1 Temmuz 2023'e kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde bir önceki kira yılının yüzde 25'ini geçmemek koşuluyla yapılacak artışların geçerli olduğuna dair bir geçici hüküm Borçlar Kanunu'na Adalet Komisyonu'nda eklenecek. AK Parti grubu, MHP grubu orada teklif verecek ve oraya eklenecektir. Böylelikle konut kiralarında bir yıl süreyle bir önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek şekilde artış yapılabilme imkanı getiriliyor. Bunun üzerinde yapılacak artışların geçerli olmadığı açıkça ifade ediliyor. Bu düzenlemeyi yaparken geçici olmasına özellikle önem verdik. Geçici bir düzenleme. Bu düzenlemede, kiracı ve sahibinin hukukuna halel vermeden ikisinin de belli bir fedakarlıkta bir noktada durmasına da özen gösterdik. Umarım beklentileri karşılar. Umarım beklediğimiz sonuçları doğurur."
1000
icon
Kani 9 Haziran 2022 07:43

Öteki alanlardaki zamları nrden sınırlanmıyor.

0 3 Cevap Yaz
Eses 8 Haziran 2022 22:40

Aynı hassasiyeti, Sebze-meyve fiyatlarında, et ve süt ürünlerinde, akaryakıt fiyatlarında, yolcu ve yük taşımacılığında, araç fiyatlarında, toplu taşımada, marketlerde, vergi ve trafik cezalarında da bekliyoruz. Sadece kiraları kilitleyerek tribünlere oynamak kolay. Zamanında dişinden tırnağından arttırarak kiralık ev sahibi olmuş, sadece kira ve üç kuruş emekli maaşı ile geçinen ev sahibinin suçu ne?

0 3 Cevap Yaz
Kaan 8 Haziran 2022 20:18

Her şeye zam oranı yüzde 25 ile sınırlanıyor mu.Ev sahibinin suçu ne.Ev fiatları 1-2 milyon.Kira 1200 lisa olur mu.

0 3 Cevap Yaz
Hacı 8 Haziran 2022 15:08

Bizim fırsatçı insanımız, ne yapar ne eder buna da bir yasa boşluğu bulup bi kılıf uydurur. Bankalar dosya masrafı alıyordu, mahkeme kararıyla bankaların verdiği kredilere dosya masrafı alması yasaklandı, iptal edildi. Bu sefer bankalar, bu işe bir kılıf uydurdu ve şimdi vatandaşlardan aldıkları krediler için sigorta masrafı diye para kesiyor. Ödeyemeyen zaten icraya veriliyor. Sigorta işin kılıfı, eskinin dosya masrafı böylece ayyyynenn devam. Türkiye fırsatlar ve fırsatçılar ülkesidir

5 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat