alexa

Kendimizi siper edeceğiz

Videoyu Aç Kendimizi siper edeceğiz
A
a

CHP’li Milletvekili Gaye Usluer Eskişehir’de Demokratik kitle örgütleri ile bir araya gelerek hem şehrin sorunlarını hem de ülkenin içinde bulunduğu siyasi ortamı değerlendirdi.  Termik santral projesiyle ilgili de konuşan Usluer, “Gerekirse kendimizi siper edeceğiz yine de yaptırmayacağız” dedi.

Kentte demokratik kitle örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Demokrasi için Dayanışma platformu ile bir araya gelen CHP PM Üyesi ve Milletvekili Gaye Usluer platform üyelerini dinledi. Eskişehir özelinde OHAL süreci ve süreç içinde yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgi alan Usluer, Eskişehir’in bir demokrasi şehri olarak Türkiye’ye örnek olduğunu ve buradaki bu olumlu havayı bozmaya yönelik gerçekleşecek her türlü adımı boşa çıkarmak gerektiğini dile getirdi. Şehrin dinamikleri ile oynandığı ve artık antidemokratik uygulamaların uygulandığı bir şehir olmaya doğru gidildiğini ifade eden platform üyeleri basın açıklaması metinlerine kadar müdahale edildiği bilgisini paylaştılar. OHAL uygulamaları konusunda hükumetin çifte standart uyguladığını söyleyen platform üyeleri 15 Temmuz eylemleri için izin bile alınmadığı bilgisine ulaştıklarını ifade ettiler.  Toplantının bir diğer konusu ise Alpu’ya yapılması planlanan termik santraldi.

8 YAŞINDAKİ ÇOCUK BİLİR
Bu konuda kentin büyük bir kesiminin hem fikir olduğunu ve bu termik santralin yapılmasını kesinlikle istemediklerini belirten platform üyeleri Usluer’e konu hakkında planladıkları eylem planlarını açıkladılar. Usluer konuyla yakından ilgilendiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere bütün belediye başkanlarının da bu santrale kesin ve net bir biçimde karşı olduğunu ifade ederek, “ Bu santralin bir zehir santrali olduğunu bugün sokakta 8 yaşındaki çocuğa sorsanız bilir. Hala bu korkunç uygulamayı savunanları hayretle izliyorum. Eskişehir’in her bir ilçesini markalaştıracak iktidar milletvekillerine sormak gerek, zehir salarak mı ilçelerimizi marka yapacaksınız? Bu konuyla ilgili mecliste de çalışmalar yapıyoruz. Fakat orada bildiğiniz gibi çoğunluğu tahakkümü var. Bu büyük sorun için yan yana mücadele edeceğiz! Bu termik santral bu şehre dert getirir, hastalık getirir bu yüzden gerekirse kendimizi siper edeceğiz yine de yaptırmayacağız!” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat