alexa
Eskişehir Keskin Grup

Kazım Kurt'tan halı saha müjdesi!

Videoyu Aç Kazım Kurt'tan halı saha müjdesi!
A
a

Odunpazarı Belediyesi geçtiğimiz gün Amatör Spor Kulüplerine maddi destek vermişti. Düzenlenen etkinlikte konuşan Kazım Kurt yeni dönem için halı saha müjdesi verdi.

Başkan Kurt, Sultandere mahallesinde bulunan Odunpazarı Belediyesi Arşiv Binasının olduğu alanda bir spor salonu ve yüzme havuzu yapmayı planladıklarını ifade etti. Başkan Kurt ayrıca şunları söyledi, “5 ayrı mahallemizde halı saha yapma sözü veriyoruz. Bu mahalleler Gündoğdu, Emek, 71 Evler, Gültepe ve Orhangazi. Bu sahaların yerleri de tahsis edildi. Bu halı sahaları da spor kulüplerimizin emrine tahsis edeceğiz. Yaptığımız nakdi ve ayni yardımlara da umarım devam ederiz. Spor politikaları ile bir düşüncem var. Spor İl Müdürlüklerinin belediyelere bağlanması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Odunpazarı’ndaki 32 kulübe 2500 TL nakit yardımının yapıldığı toplantıda konuşan Başkan Kazım Kurt, “Türkiye’nin pek çok sıkıntısı var bu sıkıntıları içinde sporun da sıkıntısız olması mümkün değil. Birçoğunuzun ulaşım sorununu birçoğunuzun saha sorununu çözmeye gayret ediyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde spor tesisleri yapma konusunda ki mücadelemize devam edeceğiz. Geçen dönem Çankaya’da bir boş alanda spor tesisi yapmak için projemizi hazırladık fakat engellemeler yüzünden bunu gerçekleştiremedik. Bakanlık tahsisi yapmış olsaydı imar planında spor alanı görünen bu araziyi Eskişehir’e fayda sağlayacak hem salon hem de futbol sahası yapma yönünde bir projemiz vardı” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat