alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Kazım Kurt'tan, Eskişehirspor için flaş açıklama!

Videoyu Aç Kazım Kurt'tan, Eskişehirspor için flaş açıklama!
A
a

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş’ın ES TV’de sunduğu Haber Masası programına konuk oldu. Kurt Eskişehirspor’la ilgili olarak “Eskişehirspor’a her zaman destek verdim” dedi.

Eskişehirspor’la ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulunan Kurt, “Eskişehirspor’la ilgili konuştuğumuz zaman ‘Politika yapıyor’ deniliyor. Ama Adalet ve Kalkınma Partililer göbeğine kadar Eskişehirsporla politika yapıyorlar. Yönetim kurullarını onlar belirliyor. Kimlerin transfer edileceğini onlar belirliyor. Kimin kaç para yardım etmesi gerektiğine de onlar karar veriyor. Diyor ki ‘Büyükşehir sen beş ver’,‘Tepebaşı sen şunu ver’ siz Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Eskişehirspor’a maddi katkı dendiği zaman yok” ifadelerini kullandı.

Eskişehirsporlu taraftarların yalnızca kendilerine tepki gösterdiğini söyleyen Kurt, “Taraftarlar dernekleri de ne hikmetse bize gösterdikleri tepkinin yüzde birini AKP’ye göstermiyorlar. Çünkü özür dilerim yaranmaya çalışıyorlar. Böyle bir korku düzeni içerisinde Eskişehirspor’un düzelme şansı yoktur. Eskişehirspor kötü yönetilmiştir. Bu kötü yönetimin sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Kemal Unakıtan’dan itibaren boynuna kadar gırtlağına kadar Eskişehirspor’a battılar. Şimdi çıkamıyorlar.Bize ‘Çıkartın’ diyorlar” dedi.

Açıklamalarına devam eden Kurt, “Biz yardım etmeye kalktığımız zaman da bizim yapacağımız yardımı dizayn etmeye kalkıyorlar. Öyle yağma yok. Biz buradan onlara nema yedirmeyiz. Yılmaz Büyükerşen yardım ediyor. Tepkiyi Yılmaz Büyükerşen alıyor. Kazım Kurt yardım ediyor teşekkür dahi almıyor. Ahmet Ataç yardım ediyor teşekkür bile almıyor” diye konuştu.

Sözlerini daha da sertleştiren Başkan Kurt, “Bakın sezonun şu tarihte açılacağı bellimiydi, belliydi. Lisansların şu tarihe kadar çıkması gerektiği bellimiydi, belliydi. Çıktı mı, çıkmadı! Olağanüstü kongre oldu. Bu arkadaşlarımız niye aday oldu yönetim kurulu üyeleri çıkarıp beşer milyon vermiyorsa niçin yönetim kurulu üyesi oldu. Bunu bile bile geldiler. Şimdi ellerinde kaldı. Yılbaşına kadar U-21 takımıyla oynayacağız. Sonrada kümede kalacağız, şampiyon olacağız, bunlar palavradır! Yanlış yönetimle sporcu yetiştirmeden sporcu üretmeden yapılan yönetim budur” diye konuştu.

Faturanın CHP’ye kesilmemesi gerektiğini belirten Kurt, “Bunun hesabını Eskişehirliler Harun Karacan’dan da sorsun, Nabi Avcı’dan da sorsun, Volkan Doğan’dan da sorsun, Dündar Ünlü’den de sorsun! Böyle yok hem oradan nemalanacaksın hem faturayı CHP’ye keseceksin. Bu böyle olmaz. Esstore’u işleteceksin para kazanacaksın
Eskişehirspor’a vermeyeceksin ama bize gelince o böyle değil biz her türlü yardımı yaparız doğru yere gittiğine emin olduğumuz sürece o yardımları da yaparız” şeklinde konuştu.

Eskişehirspor’a her zaman destek verdiğini vurgulayan Kurt, sözlerinin sonunda ise; “Ben daha dün gene gerekeni yaptım ama biz bunlardan bir menfaat beklemeyiz. Her şeyi yapıyoruz yani Eskişehirspor demek Odunpazarı demek” dedi.
1000
icon
Esnaf 17 Eylül 2018 09:32

Bay halil es esin baskani degil akp nin yerel politika sorumlusu gibi gorev yaparsa olacagida iste bu olur, hep bana hep bana dersen geriye ancak es esin simdiki gibi hali kalir.Gecmis olsun......

1 7 Cevap Yaz
2626 16 Eylül 2018 23:50

Sen ben kavgasına devam edelim.Az kaldı .Es Es dibe vurmak üzere.Küllerinde yeniden doğar ama pek çok kişi tarihin çöplüğünde olur.

1 5 Cevap Yaz
Es 16 Eylül 2018 23:39

Bizim üzüntümüz bize yetiyor. Doğru dürüst yardım eden Yok. ESKİŞEHİRSPOR’umuzu kapatın ve kapısına kilidi vurun. bir ESKİŞEHİRSPOR’lu olarak ben ESKİŞEHİRSPOR ‘umuzu yüreğimde ve kalbimde yaşatırım. Sorunlar biter ve baskı altında kimse kalmaz..

3 2 Cevap Yaz
Eses 16 Eylül 2018 16:24

Başkanım size kimsenin bir şey dediği yok zaten. Ama Büyükerşeni savunmayın onun yardım edip etmediğini nasıl yarı yolda bıraktığını herkes biliyor. Keşke Büyükşehire sen ya da Ahmet Başkan olsanız. Eleştirilere gelince haklısınız. Hocanın da eleştiride haklı olduğunu söyledik zaten. Ama bu gün zamanında şöyle yapsaydınız böyle olurdu. Şimdi ne haliniz varsa görün denecek zaman değil. Hocanın yaptığı da tam anlamıyla bu.

6 7 Cevap Yaz
Selçuk Kaya 16 Eylül 2018 15:52

Helal Kazım abi doğru söylüyorsun

2 12 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat