alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kazım Kurt dert dinledi, Eskişehir'de büyük katılım oldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kazım Kurt dert dinledi, Eskişehir'de büyük katılım oldu!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleriyle Emek Mahallesi’ne giderek, vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kurt vatandaşların dertlerini dinleyerek çözüm önerileri sundu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallelerde gerçekleştirilen “buluşma etkinlikleriyle” hemşehrileriyle bir araya geliyor. Daha önce 71 Evler Mahallesinde hemşehrileriyle buluşan Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesi sakinleri ile biraraya geldi. Emek Halk ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya yaklaşık 2 bin Emek sakini katıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un yanı sıra CHP İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Genç, meclis üyeleri, ilgili daire müdürleri ve Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl’ın da yer aldığı buluşmada, vatandaşlar istek ve taleplerini ilk ağızdan Başka Kazım Kurt ve belediye yetkililerine bildirdi.

MÜZİK ZİYAFETİ
Buluşma öncesinde Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri, Emek Halk ve Gençlik Merkezi’nin bulunduğu sokakta uzun masalar kurdu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü müzik ekibi ise söylediği türkü ve ezgilerle Emek sakinlerini müzik ziyafeti çekti. Buluşmanın başlamasıyla Odunpazarı Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan yemeklereşliğinde mahalle sakinleri Başkan Kurt ile bol bol sohbetti. Kadınlar ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Başkan Kurt hemşehrilerinin istek ve taleplerini dinleyerek orada bulunan ilgili müdürlere ve belediye yetkililerine yönlendirdi. Müdürler ve belediye yetkilileri ise vatandaşların istek ve taleplerini not alarak, en kısa sürede kendilerine dönüş yapılacağını bildirdi.

BAŞKAN KURT’TAN TAKDİR ALAN ÇOCUKLARA TOP SÖZÜ
Buluşmada Başkan Kurt’un yanına giden Emek Mahalleli çocuklar, Başkan Kurt’tan hediye istedi. Başkan Kurt da ‘takdir alan’ her çocuğa top sözü vererek, “Takdir alın, karnenizle gelin, topu alın” dedi.

“DERTLERİNİZİ ŞİKAYETLERİNİZİ BİZE İLETEBİLİRSİNİZ”
Buluşmada konuşan Başkan Kurt, tüm dünya gibi ülkemizin de yaklaşık 2 yıldan beri Koronavirüs ile mücadele ettiğine dikkat çekerek, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi. Yaşayan pandemi koşullarından ötürü 2 yıldır gerçekleştiremedikleri etkinlik ve buluşmaları sosyal mesafe kurallarına uyarak başlattıklarını ifade eden Başkan Kurt, bu buluşmaların devam edeceğini ifade etti. Emek Mahallesi’ne ilgili başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve müdürleriyle beraber geldiklerini kaydeden Başkan Kurt, “Dertlerinizi şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz. Rahatlıkla her konuyu tartışırız. Doğru bir yol bulmaya çalışırız. Katılımcı belediyecilikten anladığımız budur. Yanlışlarımızı ve eksiklerimizi bize söyleyin ki tamamlayalım. Birlikte Emek Mahallesi’ni daha güzel bir hale getirelim” dedi. Amigo Orhan Halk Merkezi, Emek Halk ve Gençlik Merkezi ve Zümrüt Parkı’nın içinde yer alan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde bulunan görevlilerin hemşehrilerimizin hizmetinde olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Her türlü konuda, halk merkezlerimizde çalışan arkadaşlarımızdan yardım ve destek isteyebilirsiniz. Burada her türlü sorununuzu çözmeye, sizi dinlemeye ve yardımcı olmaya hazır arkadaşlarımız var" diye konuştu.
 
“BERABER ÇALIŞALIM, BERABER KARAR ALALIM”
Emek Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara “Birlikte çalışalım, yapılacaklara da beraber karar verelim” çağrısı yapan Başkan Kurt, Emek Mahalle Muhtarlığı yanında bulunan merkezin de kısa zaman içerisinde daha fonksiyonel hale getirilip, vatandaşların hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

TAŞEL: “TÜM VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”
Buluşmaya konuşma yapanlardan biri de CHP İl Başkanı Recep Taşel oldu. Taşel, yaptığı konuşmada, Odunpazarı Belediyesi ile birlikte hareket eden Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl’a ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza ulaştığı için teşekkür ettiğini söyledi. Önümüzdeki kış ayının birçok sıkıntıyla beraber geldiğini söyleyen Taşel, vatandaşlarınOdunpazarı Belediyesi’nin yetkilerine her türlü sorunu anlatabileceğinin altını çizdi. Taşel, etkinliğe katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

KAHVEHANELERİ GEZDİ
Başkan Kurt, buluşmanın programın ardından çevrede bulunan kahvehaneleri ve Türk Azerbaycan Dostluk Parkı’nı ziyaret ederek hemşehrileriyle sohbet etti. Buralarda da hemşehrilerinin sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Kurt, bu sorun ve talepleri ilgili müdürlere ve belediye yetkilerine yönlendirerek; en kısa sürede çözüme ulaştırılmasını istedi.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
Ariman web reklam 2
1000
icon
Vatandaş 12 Ekim 2021 06:35

Dostlar alışverişte görsün olmuş bu

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat