alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Karadeniz Lezzetleri Bilecik’Te

Videoyu Aç Karadeniz Lezzetleri Bilecik’Te
A
a

Karadeniz Lezzetleri Bilecik'in Ayağına Geliyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk reklam
Bilecik’te "Karadeniz Günleri" kapsamında Yörük Türkmen buluşması gerçekleştirilecek. "Karadeniz Günleri’nin son gününde ise 5 bin kişiye hamsi dağıtılacak.

Karadeniz Konfederasyonunun katkılarıyla Bilecik Karadenizliler Derneği tarafından organize edilen "Karadeniz Günleri" kapsamında Yörük Türkmen buluşması 3-8 Aralık günleri arasında Bilecik’te gerçekleşecek. Yapılacak etkinlik hakkında bilgi veren Karadeniz Konfederasyonu İcra Kurulu Başkanı ve İstanbul Anadolu Yörük Türkmen Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Rüştü Görenli, Bileciklilerin ayağına Karadeniz yöresinin lezzetlerinin getireceklerini söyledi. Açılık günü helva kapanış günü 5 bin kişiye hamsi ikram edeceklerini anlatan Görenli, "Bilecik’te 3 Aralık Salı günü Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar alanında Karadeniz Günleri’ni başlatacağız. Burada Bilecik’te yaşayan hemşehrilerimiz ve Bilecikliler tereyağımızdan tutun köftemize, lahana çorbamızdan hamsili pilavımıza, kömemizden kuymağımıza, Kastamonu sucuk ve pastırmamıza kadar aklınıza ne geliyorsa bulabilecekler. Her akşam yerel sanatçılarımız misafirlerimize yöremize ait müzik konserleri verecek. Horan teperek, Bileciklilere ve burada yaşayan hemşehrilerimize güzel 6 gün geçirmek istiyoruz. Son günde 5 bin kişiye hamsi ikram ederek, kapanış yapacağız. Burada çocuklarımızı unutmadık, onlar için de sürprizlerimiz var" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Mehmet 2 Aralık 2019 01:15

Karadeniz lezzeti antep lezzeti diyerek insanları kandırıyor lar gittikleri şehirlerde özellikle az gelişmiş şehirlerden çıkmakta bilmiyorlar gitselerde 2 ay sonra geri geliyorlar olan zaten kısır bir ticareti olan o şehirlerdeki esnafa oluyor bence illerin mülki amirleri ve esnaf odaları bu tarz işlere pek müsade etmemeliler diye düşünüyorum

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat