alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kalabak Suyu'nda yeni sorun! Bu damacana tartışma yaratacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kalabak Suyu'nda yeni sorun! Bu damacana tartışma yaratacak!
A
a

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, içerisine damacana kağıdı kaçmış Kalabak Suyunu basın mensuplarına gösterdi ve ekledi: Kalabak Su damacanalarının konduğu sepetlerde sorun yaşandığına dair de duyumlar aldık

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Esnafın ve vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceklerini söyleyen AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, tam kapanma ile birlikte esnafın zorlandığı süreci hep birlikte el ele, en az hasarla atlatmayı umut ettiklerini belirtti.
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, gündeme dair basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Çalışkan, “Pandeminin etkisiyle geçirdiğimiz günlerden geçmeye devam ediyoruz. Bu bizim için hem siyasetçi hem de sokakta yaşayan her bir hemşerimiz için zor bir süreç. Fakat bu süreci inşallah el birliğiyle herkesin sürece olan sorumluluk ve bilinciyle en kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum.  Covid dönemi zor bir süreç. Bu zorluğu en çok hissettiğimiz yerde hastanelerimiz sağlık çalışanlarımız. Onların bu süreçte özverili çalışmalarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

5 BİNİN ALTINA İNECEK
Tam kapanma ile birlikte vaka sayılarının 5 binin altına ineceğine inandıklarını söyleyen Çalışkan, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu bu kapanma süreci sonucunda sayıların 5 binin de altına inmek suretiyle önümüzdeki yaz sezonunda tüm hemşerilerimizle birlikte daha nefes aldığımız, maskelerimizi belki kısmen de olsa çıkarabildiğimiz, aşılamanın tüm hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza ulaştığı bir süreci tamamlamış olmayı umut ediyoruz. Şehrimizde de aşılama konusunda gelinen İl Sağlık Müdürlüğü’nün başarılı çalışmalarından dolayı be tekrar teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizin aşıya olan duyarlılığına teşekkür ediyorum. Yine hem Ramazan ve kapanma süresince aşı olmak isteyenlere ilişkin sağlık birimlerimizin açık olduğunu hemşerilerimizin bilmesini istiyorum. Sağlık İl Müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarını takip etmek suretiyle ayrıntılı bilgiye hemşerilerimizin erişebileceğini belirtmek istiyorum” diye konuştu.

İHTİYAÇLARI GİDERECEĞİZ
Pandemi boyunca vatandaşa ve esnafa maddi destekte bulunduklarını ve desteklerinin süreceğini belirten Çalışkan, “Pandemi süresince Faz 1, Faz 2 ve Faz3 kapsamında kısa çalışma ödeneğinde sayılar gün geçtikçe artıyor. Benim size sayıları yenilemem gerekiyor. 47 bin 366 kişiye 338 milyon 807 bin TL. Nakdi destek ücreti adı altında 26 bin 310 kişiye 93 milyon 917 bin TL, işsizlik ödeneği adı altında 1791 kişiye 57 milyon 494 bin TL ödeme yapılmıştır. Yine normalleşme desteği kapsamında 35 bin 667 kişiye 44 milyon 589 bin TL ödeme yapılmıştır.  Yapılan bu yardımların Eskişehir’deki toplam değeri 601 milyon 498 bin TL’ye ulaşmıştır. Bu verilerimiz 14 Nisan tarihli verilerimiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi Nisan, Mayıs, Haziran döneminde kısa çalışma ödeneğine ilişkin müracaatlar ve kısa çalışma ödeneğinin uzatılması söz konusu olup inşallah bu süreçte özellikle esnafımızın zorlandığı bu süreci hep beraber el ele en az hasarla atlatmayı umut ediyoruz. Bunun için de AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı olarak gerek odalar gerek esnaflar ve gerek hemşerilerimizle onların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

AMACIMIZ ŞEHRE DEĞER KATMAK
Geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyada yaptıkları çalışmadan da söz eden Çalışkan amaçlarının şehre katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, “Şehrimize özgü sorunları Cumartesi günü başkan yardımcılarımız vasıtasıyla sosyal medya çalışmasıyla Eskişehir gündemine taşıdık. Yaklaşık 17 konu. Bunların bazıları şehrin trafik sorunu, bazıları alt yapı sorunu, bazıları yapılması unutulan mezbaha sorunları veya belediye başklanımızın önceliklerine ilişkin sorunlar. Şehrimize ilişkin ulaşım master planının olmamış olması. Yine özellikle şehrin güney ve doğu kısmında oluşan trafik yoğunluğunun ortadan kalkması için Yaşar Kemal Caddesi’nin bir an önce açılmasına ilişkin dile getirdiğimiz zorunluluk. Hemşerilerimizle mevcut sorunların çözümüne ilişkin kısımda var olduğuna ilişkin bir paylaşım yapma zaruriyeti doğurdu. Sosyal medya aracılığıyla bu çalışmamızı yaptık. Bu çalışmaya katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki amacımız şehre katkı sağlamak. Birilerini yerden yere vurmak değil. Birilerini yerden yere vurmak değil. Çünkü mevcut belediye başkanı neler yapıp yapamadığını mevcut haliyle belediyeye gelip gelemediğini tüm hemşerilerimiz görüyor. Maalesef şehrin belediye başkanı 2020 yılında belediyeye gelmeyerek geçirdiği günleri 2021 yılında da tekrar ediyor. Birçok belediye meclisinde oturumları yönetmek yerine, şehirdeki sorunlara çözüm bulmak yerine toplantılara katılmıyor. Toplantılara katılmamasının gerekçesini de bilemiyoruz. Çünkü bildiğim kadarıyla kendisi aşı da oldu. Artık belediye başkanı sıfatıyla kendisine emanet edilen bu şehri en iyi şekilde yönetmek ve hizmetleri en iyi şekilde verme zaruriyetinin olduğu açık" ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜMÜ DE SÖYLÜYORUZ
“Trafik sorununa ilişkin alternatif yol bulma zorunluluğumuz var” diyen Çalışkan, “Keza kullanma suyuna ilişkin de bizim farklı projeler üretme zorunluluğumuz var. Bunu kullanma suyunun sorumluluğunun ESKİ’de olmuş olması nedeniyle ESKİ vasıtasıyla şehre sorunların ve çözüm önerilerinin anlatılması zaruri. Çünkü hiç kimse sorunları görmezden gelerek çözüm üretemez. Biz bir sorunu söylüyorsak da mutlaka çözümü de söylüyoruz. Trafik var diyorsak Yaşar Kemal Caddesi’ni söylüyoruz. 216. Cadde’yi daha söylemiyoruz bile. 216. Cadde’de de şehrin güney ve doğu aksında özellikle seyitgazi yolu’na bağlanan ve Büyükşehir’in açması gereken yollardan bir tanesi. Yollar kullanıldıkça açılıyor mantığı Eskişehir için geçerli. Maalesef tozlu yollardan hemşerilerimiz gittikçe belediyeler açmak zorunda kalıyor” dedi.

SEPET SORUNU VARMIŞ
Kalabak Su konusuna değinen ve damacanaların konduğu sepet sorunu olduğuna ilişkin duyumlar aldıklarını söyleyen Çalışkan, “Bütün yaz Kalabak Su’yuna ilişkin sorun yaşadık. Maalesef damacanalar şehrimize ulaşmadı. Şimdi de öğreniyoruz ki sepet sorunu varmış. Biz hem ESKİ Genel Müdürü’ne hem de Büyükşehir Belediye Başkanı’na şehrimizde damacanaların konulduğu sepet sorunu var mı yok mu diye soruyoruz ve buna ilişkin de cevap bekliyoruz. Her ne kadar onlar konuşmamakta ısrarlılarsa da biz aynı soruları sormaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KENT EVİ NE ZAMAN AÇILACAK?
Çalışna sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehrin trafik sorununu çözmeyi düşünüyor musunuz? 2 gün sonra kurban bayramı gelecek maalesef şehrimizde kesime ilişkin mezbahanın olmadığını görmeleri lazım. Şehin yaşanılabilir, hijyenik kurallara uygun bir mezbahanın olması gerekir. Bazı yatırımların bitirilmesine rağmen açılmamasını anlamıyoruz. Tramvay yolları yapıldı ama maalesef tramvaylar çalışmaya başlamadı. Çifteler’de otogar tamamlandı ama hizmete açıldı mı, açılacak mı bilen yok. Kent Evi denen kendisi küçük gösteriken ama şu ana kadar 23 milyonu yemiş ve hala belediye bütçesi ile yapılmaya çalışılan bir kent evimiz var. Kentevi ne olacak? Kent Evi bitecek mi?”

DAMACANANIN İÇERİSİNDE DAMACANA KAĞIDI...
Zihni Çalışkan son olarak içinde damacana kâğıdının olduğu Kalabak Su damacanasını göstererek, damacanayı İl Sağlık Müdürlüğü’ne vereceklerini söyledi. 

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Kral 29 Nisan 2021 18:13

Biz kalabak suyundan memnunuz siz su gibi akan yolsuzluklara bakın

0 1 Cevap Yaz
osman metin 29 Nisan 2021 09:31

Damacana sepeti o kadarda önemli bir konu değil.Benim mahallemde kimse sepet kullanmıyor.

0 1 Cevap Yaz
Hıh

Sen kullanmıyorsun da sucu sepetle kamyona yükleyecek

0 2
Hikmet Aras 29 Nisan 2021 09:30

Eskişehirliler size inanmıyor.İnansa zaten 20 yıldır oy verir.

3 3 Cevap Yaz
ramazan 29 Nisan 2021 09:29

Eskişehirin esas sorunları merkezi AKP hükümetni ilgilendiren sorunlar.Onları çözün siz önce

3 3 Cevap Yaz
Hikmet Aras 29 Nisan 2021 09:27

Trafik sorunu diyorlar.Trafik polisleri iyi çalışsa ikinci sıra parkları önleseler hiçbir sorun olmaz.

1 2 Cevap Yaz
osman metin 29 Nisan 2021 09:26

Genelde olan pek çok soruna göre yereldeki sorunlar pek de önemli değil.Böyle muhalefet zayıf kalıyor.

0 3 Cevap Yaz
hilmi günay 29 Nisan 2021 09:25

Damacana içinde kağıt pek mantıklı gelmiyor.Aklıevvel biri yapmıştır bunu.Sırf muhalefet için

3 3 Cevap Yaz
Bülent 29 Nisan 2021 08:13

Ulasimda hicbir sorun yok. Tranvaya biniyorum 10 dk sonra sehrin diger ucunda oluyorum. Ne sorunu! 3-5 zenginin derdini meden kendinize dert ediyorsunuz!

3 7 Cevap Yaz
Andresemo

Kardeş araban yok galiba tabi fakirler araba nedir bilmez o yüzden böyle rahatsin ne anlatayım sana

3 1
Eses 28 Nisan 2021 23:45

Olur böyle işler abartmaya gerek yok

0 4 Cevap Yaz
Es esli 28 Nisan 2021 23:01

Yaz aylarında yaşanan Kalabak suyu kaosunuda unutmayalım sorun bir müdüre kesildi

5 3 Cevap Yaz
Çiftelerli 28 Nisan 2021 21:56

Millet geçim derdinde başkanın uğraştığı işe bak

1 8 Cevap Yaz
Eses 28 Nisan 2021 19:32

Akilalmaz bir olay acaba muhalefet partilerinin sorumluluk duygusu nerde

5 7 Cevap Yaz
BİR VATANDAŞ 28 Nisan 2021 16:47

hep de akp lilere denk geliyor bu damacana içindeki cisim olayı :))

11 15 Cevap Yaz
Seee

Hep de CHP'li bey işleri böyle keşmekeş

9 5
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat