alexa

Kadınların el emekleri Eskişehir'de görücüye çıktı

Videoyu Aç Kadınların el emekleri Eskişehir'de görücüye çıktı
A
a

Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Paşa, Hedef Batıkent ve Zişan Kızılcıklı Belde Evi’ndeki kursiyerler, yıl boyunca ürettikleri el emeklerini yıl sonu sergisinde toplayarak görücüye çıkardı.

Mustafa Kemal Paşa Belde Evi’ndeki 283 kursiyer; mefruşat, iğne oyası, örgü, takı tasarımı, minyatür kilim dokuma, yağlı boya resim, giyim ve dekoratif el sanatları dallarında ürettikleri el emeği ürünlerini sergiliyor.

Zişan Kızılcıklı Belde Evi’ndeki yaklaşık 125 kursiyer de 2017 yılının eylül ayından bu yana çalışmalarının ürünü olan örgü giyim, takı tasarımı, kırkyama ve iğne oyası ürünlerini Belde Evi’nde açtıkları sergi de beğeniye sunuyorlar. Hedef Batıkent Belde Evi’nde de resim, seramik ve taş boyama kurslarına katılan 60 kursiyer de eserlerini sergilemeye başladı. Kurslara katılan kadınlar, ürettikleri ürünleri 12 Mayıs tarihine kadar sergileyecekler.

Ayrıca Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi’nde ise kağıttan takılar tasarlayan yaklaşık 40 kursiyerin, Gökkuşağı Kafe’de açtıkları sergi de 12 Mayıs’a kadar açık.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat