alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Kadınlar kooperatif kurdu

Videoyu Aç Kadınlar kooperatif kurdu
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u makamında ziyaret eden Odunpazarı Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar, kendilerine verilen destek için teşekkür etti. 

Odunpazarı’nda yaşayan kadınlar; yerel, ulusal, uluslararası düzeyde pazarlama olanakları geliştirmek ve yeni pazarlarda söz sahibi olabilmek için kooperatif kurdu. Odunpazarı Kadın Kooperatifi adı verilen kooperatif ile ev kadınları ticari değer taşıyan ve anlamı olan el emeği ürünlerin toplu ya da perakende satışında, pazarlanmasında söz sahibi olacak. Kadınlar, Odunpazarı Kadın Kooperatifi sayesinde ürünlerin üretim aşamasında da yönetip, yönlendirebilecekleri olanaklara da kavuştu. Vatandaşlar Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri ile Halk Masası’nda kooperatif ile ilgili bilgi alabilecek.

"Odunpazarı'nda kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyoruz"
Odunpazarı Belediyesini yönetirken ‘kadınları ve çocukları ile mutlu Odunpazarı’ fikrini benimsediklerini belirten Kazım Kurt, Odunpazarı’nda kadınlara pozitif ayrımcılık uygulandığını söyledi. Başkan Kurt, kadınların ev ekonomisine katkı sunarak onların sosyal ve ekonomik hayatta söz sahibi olmalarını desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Kurt’u makamında ziyaret eden Odunpazarı Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar, kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel