alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İzmir yaptı, gözler Eskişehir’e çevrildi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İzmir yaptı, gözler Eskişehir’e çevrildi!
A
a

Sağlıkta şiddetin önlenmesi ve sağlık personeli için daha güvenli çalışma ortamı oluşturulması amacıyla hastane girişlerine metal kapı dedektörleri ve turnikeler kurulmasına başlandı. Uygulamanın Eskişehir’deki hastanelerde de hayata geçmesi bekleniyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlıkta şiddet olaylarının önlenmesine yönelik öneriler arasında yer alan hastane girişlerindeki güvenlik seviyesinin artırılması için metal dedektörlerden yararlanılmasında uygulamaya geçildi. Bu kapsamda, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, 6 eğitim araştırma hastanesi için güvenlik sistemi ekipmanları alım ihalesi yaptı. İhale kapsamında 104 personel ve ziyaretçi turnikeli kamerasız geçiş sistemi, 67 metal kapı dedektörü, 41 engelli/sedye turnikesi temini amaçlandı. Hastanelere kurulan metal kapı dedektörleri, ziyaretçinin üzerinde belli seviyenin üzerinde metal yoğunluğu bulunması durumunda alarm üretiyor ve turnikeye "açma" komutu gönderiyor. Ziyaretçi üzerindeki metalleri göstermeden ya da bırakmadan dedektörden geçemiyor. Dedektöre bağlı olarak turnike açılmadığı için de hastaneye giriş yapamıyor. İzmir'de hayata geçen bu proje sonrası gözler Eskişehir'deki hastanelere çevrildi. Eskişehirliler sağlıkta şiddetin önlenmesi amacıyla güvenlik tedbirlerinin en kısa sürede arttırılmasını istiyor.
1000
icon
Vatandaş 15 Temmuz 2022 18:50

Sağlıkçılar beyin ve mentalite olarak karşısındakinin hasta olduğunu kabul etmeli sağlıklı bir insan zaten hastanede işi olmaz ona göre davranmalı

2 4 Cevap Yaz
Bu iş sıkıntı 15 Temmuz 2022 18:06

Yalnız, bu uygulama işi özel güvenliğe kalırsa olmaz. Adliyede kapı görevlisi olan polisler gibi kaba saba, gözleri kanlanmış, siniri her dakka tepesinde olan, her an insan terslemeye ve ortamı germeye müsait, kendinden oldukça emin bana bişey olmaz ben memurum düşüncesinde olan ve şüpheci yaklaşan profildeki tiplerle güvenliği anca sağlarsın.  

0 2 Cevap Yaz
Hong Kong 15 Temmuz 2022 17:51

Çok güzelll.. Millet can havliyle acile gelsin, birde donuna kadar kontrol etsinler. Soran olursa, sağlıkta çağ atladık deyiverirsin noolacak ?

1 3 Cevap Yaz
Afferimm 15 Temmuz 2022 17:48

Bunun böyle olmasına sebep olan, şiddet yanlısı hanzolar bi yerine kına yaksınlar. Yıllar yıllar önce yine bir şiddet yanlısı hanzo bir kadın tarafından sınıfta çocuk tokatlandı diye, şimdi okulların kapısına bar fedaisi gibi güvenlik diktiler. Ben mezun olduğum okulun bahçesine yaz tatilinde bile bu bahaneyle alınmıyorum. Benim ne kabahatim var?

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat