alexa
Hatipoğlu-WEB

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı açıklandı

Videoyu Aç İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı açıklandı
A
a

Son Dakika... İYİ Parti’nin Eskişehir İl Başkanı Dr. Arslan Kabukçuoğlu oldu.

Haber: Sadi Seda

Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Giresun, Kocaeli ve Mersin il başkanları daha önce açıklanmıştı. Edindiğimiz bilgiye göre Eskişehir dahil 30 ilin il başkanı daha belirlendi.

Bir süre önce Gazetemiz Yazarlarından Sadi Seda’nın da köşesinde yazdığı izim olan Dr. Arslan Kabukçuoğlu İYİ Parti’nin İl Başkanlığına ataması gerçekleşti. Kabukçuoğlu, önümüzdeki günlerde il yönetim kurulu üyelerini de belirleyerek partisinin genel merkezinin onayına sunacak.

Arslan Kabukçuoğlu kimdir?

İşte İYİ Parti'den gelen açıklma;

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından 7 Kasım 2017 Salı günü aralarında Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya ve Samsun gibi büyükşehirlerin de bulunduğu toplam 31 ile Kurucu İl Başkanı görevlendirmesi yapıldı.

Böylece İYİ Parti Genel Merkezi tarafından daha önce görevlendirilen 6 il başkanıyla birlikte görevlendirilen toplam Kurucu İl Başkanı sayısı bugün itibariyle 37'ye yükselmiştir.

Titiz araştırma ve istişareler sonucu belirlenen ve işlemleri tamamlanan kurucu il başkanlarının görevlendirmelerine, bütün illerde teşkilatlanma hedefi doğrultusunda peyder pey devam edilecektir.

İYİ Parti tüzüğüne göre Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısının teklifi, Genel Başkanın onayı ile ya da Genel Başkan tarafından resen, illerde oluşturulacak İl Yönetim Kurullarının belirlenmesi amacıyla Kurucu İl Başkanları görevlendirilmektedir.

Kurucu İl Başkanı, görevlendirildiği ilde bulunan kurucu İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Disiplin Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulları üyelerinin görevlendirilmesini Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan yardımcısına teklif edecek, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı kendi görüşü ile teklifi Genel Başkana sunacak. Genel Başkan’ın uygun gördüklerini onaylamasıyla o ilde İYİ Parti teşkilatları resmen kurularak faaliyete başlamış olacaktır.

İYİ Parti’nin Eskişehir İl Başkanı Dr. Arslan Kabukçuoğlu oldu.
 
1000
icon
Tarik 26 Şubat 2018 05:41

Bir yandan kendi mesleginde kendini ispatlamis genc insanlar IYI parti bunyesine katilirken bir yandan da kendi mesleginde pek bir varlik gosterememis yasli insanlar ayni catida toplaniyor. Ilginc. Bu partinin daha iyi olmasini beklerdim.

0 3 Cevap Yaz
Zahit 7 Şubat 2018 22:50

Adam 60 yasinda parti il baskani oluyor. Guya genclere yatirim yapcak ulke. Iyi parti kendiyle celisiyor

0 4 Cevap Yaz
Nurcan 7 Şubat 2018 22:49

Kizi yillardir pensilvanya’da yasayan birini parti baskani yapmak nasil bir akildir?

0 5 Cevap Yaz
Turgay 16 Ocak 2018 02:20

İyiler gelecek

2 2 Cevap Yaz
zübeyde kılıç 10 Kasım 2017 22:44

Başarılar dilerim sayın Kabukcuoğluna.Arkasında olacağız inşallah.

5 4 Cevap Yaz
hasan gul 8 Kasım 2017 01:57

Aslan bey sen bari akılı ol.Derdin neydide siyseten tükenmişlerin peşine takıldın.Bunlar proje ürünü anlamadınmı...?

7 4 Cevap Yaz
Ihsan 7 Kasım 2017 23:08

Eskisehirimiz icin IYI haber.

4 7 Cevap Yaz
Sahin 7 Kasım 2017 21:07

Inşallah eskisehir de bekliyorum

3 8 Cevap Yaz
Ccy 7 Kasım 2017 14:25

Hayırlı olsun arslan beye başarılar dilerim iyi olacak iyi gelecek

5 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat