alexa

İşte Fuat Çapa’nın reddettiği teklif!

Videoyu Aç İşte Fuat Çapa’nın reddettiği teklif!
A
a

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor Basın Sözcüsü Hasan Hüseyin Köksal, zor bir fikstürü geride bıraktıklarını belirterek Fuat Çapa'nın haksız eleştirildiğini söyledi. Köksal, Çapa'nın transfer döneminde kendisine gelen bir teklifi de reddederek takımda kaldığını açıklayarak, "Fuat Çapa ile uzun soluklu çalışma arzusundayız" dedi. 

Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde gerçekleşen basın toplantısında Eskişehirspor Basın Sözcüsü Hasan Hüseyin Köksal, takımın son haftalardaki kötü gidişiyle ilgili olarak sabırlı olunması gerektiğini belirtti. Takımın tekrar çıkışa geçeceğinin altını çizen Köksal, "Eskişehirspor zor günlere rağmen bizi yalnız bırakmayan bir taraftar kitlesiyle Türkiye’ye örnek olmuş bir kulüp. İnşallah bu zorlu süreci başta cuma günkü Altınordu maçıyla tekrar çıkışa geçeceğimiz bir hafta olsun diliyoruz. Bununla ilgili yönetim kurulu olarak verilmesi gereken bütün destekleri teknik ekibe ve takıma veriyoruz. İyi bir sonuçla tekrar çıkışa geçip taraftarımızın arzuladığı noktada iyi bir çıkış başlangıcı olacak. Eskişehirspor’un son 3-4 yıldır çektiği sıkıntılar bir yana bugünkü geldiği noktaya inançla, azimle geldi, birliktelikle geldi, yokluğun vermiş olduğu güçle geldi. Allah’ın izniyle de bu girdiği türbülanstan çıkacaktır" dedi. 

"Fuat Çapa’yı 1-2 maçla değerlendirmek çok büyük haksızlık olur" 

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa’ya gelen eleştirilere cevap verip sabırlı olunması gerektiğini aktaran Köksal, "Eskişehirspor’un dünü ve yarını iyi planlaması lazım. Fuat Çapa 31 Ağustos’ta bıraksaydı Eskişehirspor neredeydi? Bugün 15-16 transfer yapıldıysa, bu çocukların burada kalıp, dışarıda antrenman yapıp kulüpte devam etmeleri kime bağlı? Fuat Çapa’yı 1-2 maçla değerlendirmek çok büyük haksızlık olur. Biz tabi ki takımın kötü gitmesiyle ilgili konuşuruz, ama şunu oynat, bunu oynat gibi sorular sormamız bana göre olmaması lazım. Çok zorlu bir fikstür, çok zorlu bir 6 hafta geçirdik. Eğer dediklerimiz olsaydı bugün play-off hedeflerimiz olacaktı. Bandı 2 ay önceye alıp kayyum mu gelecek, yönetim boşluğa mı düşecek, gerçekten transfer açılacak mı? Biliyorsunuz son 4 gün kala transfer tahtasını açtık. Biz Ocak ayının başında tahtayı açmış olsaydık Giresun ve Balıkesir maçlarında çok farklı sonuçlar alabilirdik. Ben bütün herkesi sabırlı olmaya davet ediyorum. Bu konuda İngiltere’de bir teknik direktör 20 yıl görev yapıyor, şampiyonluk yok, ama orada kulübün geleceğe olan bir güven ortamı var, biraz sabırlı olmak lazım" diye konuştu. 

"Fuat Çapa yüklü miktarda gelen teklifi reddetmişti" 

Son olarak Fuat Çapa ile ilgili bilinmeyen bir anısını paylaşan Köksal şunları söyledi; 
"Tam ara transfer dönemi yeni başladığında Süper Lig takımlarından teklif gelmişti. Yan yana oturuyorduk ve verdiği cevap Eskişehirspor taraftarları için çok önemli bir cevaptı. 'Burada bir onur mücadelesi var. Ben asla bu onur mücadelesini bırakıp başka bir takıma gidemem' deyip çok yüklü miktarda gelen teklifi reddetmişti. Ben o konuşmaya şahit olduğumda icra kurulunda yardımcı olan bir gönüllüydüm. Bizim kadro derinliğimiz istediğimiz alanlara transfer yapamasak da iyi veya kötü 30 kişilik bir kadroya ulaştık. Hocamız Hatay maçından beri çalışmalar yapıyor. Yeni bir kadro düzenlemesine gidecek mi gitmeyecek mi hepimiz Altınordu maçında göreceğiz. Belki sıradan olacak ama biz kulüp olarak Fuat Çapa ile uzun soluklu çalışma arzusundayız." 
1000
icon
hüseyin 21 Mart 2019 00:00

Teklifin ne olduğunu söylememişler.Yani sarı çizmeli Mehmet ağa ...Ne teklifi !Vefakar Eskişehirspor sevdalıları gözünüzü açın,atı alan Üsküdarı geçiyor.

0 0 Cevap Yaz
B Paşalı 19 Mart 2019 19:56

Bırakın kardeşim hoca onar mücadelesi falan. Peşinde diyil herkes paranın peşinde Onur mücadelesi veren taraftar ve Bizim Çocuklar Dediğiniz Onur dediğiniz yeri geldi yemek bulamadılar yeri geldi para bile sözkonusu yapmadan eskişehir için çalıştılar Onur dediginiz bu olmalı onurlu dediği çocukların önlerini kapayan hoca diyilmi Yanarım bizim çocuklara Bahtınız açik olsun çocuklar

1 0 Cevap Yaz
Engin26 14 Mart 2019 22:24

Fuat hocanın tesislere heykeli dikilmesi lazım hakikaten. Buralara geldiysek Fuat hoca ve bizim çocuklar sayesinde unutmayalım lütfen biraz daha sabır Engin

0 2 Cevap Yaz
İBRAHİM 13 Mart 2019 22:42

Fuat hoca bu kafayla devam ederse biz seneyede aynı yerde kalırız genclerbirliği macındaki kadro bir daha sahaya cıkmadı duşmeyiz ama seyirciyi statdan uzaklaştırırsınız denizli maçından sonra kimse bu takımın arkasından gitmez bir ileri iki geri bu senede hüsran ben seneye fuat hoca ile bu iş olmaz diyorum seyirci bu kadar tahammül göstermez yol yakınken başka hocayla devam edelim sahada yürüyecek hali olmayan oyuncularla bu iş yürümez

3 0 Cevap Yaz
Bülent 13 Mart 2019 17:49

"Burada bir onur mücadelesi var. Ben asla bu onur mücadelesini bırakıp başka bir takıma gidemem." Fuat Çapa

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat