alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İş arayanlar dikkat: 453 personel alınacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İş arayanlar dikkat: 453 personel alınacak!
A
a

Kütahya ve Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlükleri toplam 453 personelin işe alınacağını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında 179 temizlik görevlisi alınacağını duyurdu.
İş-Kur İl Müdürü Kamil Uçan, yaptığı açıklamada, "Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 154 kişi, Kütahya İl Özel İdaresi bünyesinde görevlendirilmek üzere 15 kişi, Kütahya Müftülüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 10 kişi noter kurası ve liste yöntemi ile alınacak. Başvurular 20 Eylül’de sona erecek. Başvurular, Alo 170, esube.iskur.gov.tr ve e-devlet’ten yapılacak. Covid-19 tedbirleri kapsamında Kütahya İş-Kur, Tavşanlı Hizmet Merkezi ve Belediyelerdeki irtibat noktalarından başvuru alınmayacaktır. Başvuru sonrasındaki işlemler (listelerin asılması, noter kurasının sonuçlarının ilanı, evrak teslimi ve benzeri) alım yapılacak olan ilgili kurum tarafından yapılacak" ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar'da 274 personel alınacak

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Afyonkarahisar il genelinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında toplam 274 kişi 9 ay süreyle istihdam edilecek ve başvurular 20-24 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda Afyonkarahisar İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde TYP Kapsamında okullarda temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek kişi sayıları ve tarihler belli oldu. İl genelinde 274 kişinin temizlik görevlisi olarak okullarda istihdam edileceği öğrenilirken bunun 167’si kent merkezinde diğerleri ise ilçelerde görev yapacak. 20 Eylül tarihinde başlayacak başvurular 24 Eylül’de sona erecek. İş-Kur aracılığıyla yapılacak başvuruların değerlendirilmesinin ardından 28 Eylül tarihinde noter huzurunda çekilecek kurayla görev yapacak kişiler belirlenecek. Kura çekilişi youtube platformu üzerinden de canlı olarak yayınlanacak. Kurayla belirlenen kişiler 11 Ekim 2021 tarihinde işe başlayacak ve 30 Haziran 2022 tarihine kadar çalışacak.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat