alexa

İnternetten araç almak isterken dolandırıldı

Videoyu Aç İnternetten araç almak isterken dolandırıldı
A
a

Eskişehir’de bir vatandaş, internette ilanını gördüğü aracı satın almak isterken dolandırıldı. 

Batıkent mahallesi Ertürkoğlu sokakta yaşayan E.U., bir alışveriş sitesinde gezinirken satılık bir araç ilanı gördü. İlanda belirtilen telefonu arayan vatandaş, araç satışı için 49 bin 250 TL’ ye anlaştı. Vatandaş, şahsın belirtiği banka hesabına ilk önce 500 TL, daha sonra şüphelinin ‘banka borcum var, araç satışı için 600 TL daha gönder’ demesi üzerine 600 TL daha gönderdi. İsmini V.Ç. olarak bildiren şüphelinin parayı gönderdikten sonra kendisini engellediğini gören vatandaş, polise başvurup dolandırıldığını belirterek şikâyetçi oldu. 

Birlikte yaşadıkları şahsın parasını çalıp kaçtı

Eskişehir'de bir asayiş olayı da Beylikova'da yaşandı. Eskişehir’in Beylikova ilçesinde yabancı uyruklu bir şahıs, birlikte yaşadıkları şüphelinin cebinden bin 400 dolarak çalıp kaçtığını belirterek polise başvurdu. 
İlçenin Yeni mahalle İnönü caddesindeki bir evde yaşayan Filistinli M.A.Y. ve Mısırlı M.Y.M, birlikte aynı evde yaşadıkları Filistinli A.R.A.’nın M.A.Y.’nin pantolon cebindeki bin 400 doları çalarak Beylikova’dan ayrıldığı belirterek şikayetçi oldu. Polisin olayla ilgili tahkikatı sürüyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat