alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İl Sağlık Müdürlüğü’Nden İlkyardım Ve Kalp Masajı Etkinliği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İl Sağlık Müdürlüğü’Nden İlkyardım Ve Kalp Masajı Etkinliği
A
a

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Öncülüğünde İlkyardım Ve Kalp Masajı Etkinliği Park Afyon Avm'de Gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Sağlık Hizmetleri Başkanlığı öncülüğünde İlkyardım ve Kalp Masajı etkinliği Park Afyon Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Organizasyon açılışını Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Mehmet Pala ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Hakan Güdücü ile gerçekleştirildi. Sağlık Hizmetleri Başkanı Mehmet Pala, dünyada her 5 saniyede 1 kişinin ilk yardıma ihtiyacı olduğunu ifade ederek, ilkyardımın önemini anlattı. Pala, afetlere ve acil durumlara karşı ilkyardımın mutlaka öğrenilmesi gerektiğine dikkat çekti.
‘İlkyardım hayat kurtarır’ sloganıyla yola çıkıldığı etkinlikte, kurulan istasyonlarda halka yönelik ilkyardım uygulamaları, halka teorik ve pratik şekilde aktarıldı. Ayrıca kareografili şekilde ilkyardım gösterisi yapıldı. Organizasyonda UMKE standı kurularak da Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri UMKE tanıtımı gerçekleştirdi. Gönüllü olarak 21 UMKE sağlık personeli etkinlik boyunca yer aldı.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat