alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İkinci İnönü Zaferi'nin 100. yılında anlamlı panel

Videoyu Aç İkinci İnönü Zaferi'nin 100. yılında anlamlı panel
A
a

Bilecik-Bozüyük’te gerçekleşen İnönü Savaşları’nın 100. yıl dönümü nedeniyle bir panel düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanılan programda İsmet Paşa'nın kızı, İnönü Vakfı Başkanı Özden İnönü Toker'in videolu mesajı ile devam edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İnönü Savaşlarının tüm yönleriyle anlatıldığı, Milli Mücadele araştırmacısı Fuat Serdar Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele 1. Kolordu Komutanı İzzeddin Çalışlar Paşa’nın torunu İzzettin Çalışlar, 4. Kolordu Komutanı Kemalettin Sami Paşa’nın kardeşinin torunu Celal Gökçen ve Milli Savunma Üniversitesi Enstitü Başkanı Doç. Dr. Albay Hüsnü Özlü konuşmacı olarak katıldı.  Emekli Tümgeneral- yazar Dr. Cihangir Akşit ile Savaş Tarihi ve Harp Coğrafyası Uzmanı Dr. Selim Erdoğan da skype üzerinden katılım sağladılar.

Line Tv ‘den canlı olarak yayınlanan, programda ayrıca Bilecik Valisi Bilal Şentürk, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, şehit aileleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler izleyici olarak katıldılar.


Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat