alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesi: Yolcu almayana trafikten men!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesi: Yolcu almayana trafikten men!
A
a

‘Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi’ne göre, yolcu almayan ticari taksilere trafikten men dahil yasal işlem yapılacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
‘Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi’ne göre, yolcu almayan ticari taksilere trafikten men dahil yasal işlem yapılacak.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine ‘Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi’ gönderildi. Genelgeye göre; polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde, yolcu ticari taksiye bindirilecek, almamakta ısrar eden ticari taksilere de trafikten men dahil yasal işlem yapılacak. Ticari taksi denetimleri arttırılacak, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personel, denetim gerçekleştirecek.
Genelgede, son dönemde özellikle büyükşehirler başta olmak üzere bazı taksi şoförlerinin kısa mesafe veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığına ilişkin şikayetlerin artığına dikkat çekildi. Genelgede bu durumun taksi şoförleri ile yolcular arasındaki tartışmaları arttırabileceği, ticari taksilerde seyahat etmek isteyen vatandaşlar ile turistler arasında mağduriyetlere neden olabileceği vurgulandı.
Genelgeye göre, taksilerde kısa mesafe/trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcunun alınmamasına ilişkin şikayetler konunun denetimlerde resen tespiti halinde güvenlik birimleri yolcunun mağduriyetini giderecek. Taksiye bindirilecek, yolcuyu almamakta ısrar eden taksi şoförleri hakkında ilgili oda ve belediye ile koordinasyon dahilinde trafikten men dahil gerekli yasal işlem yapılacak.
Ticari taksi denetimleri artırılarak şehirler arası otobüslerde uygulanan sivil personel denetimleri ticari taksiler için de uygulanacak. Taksi yolcularının yaşadıkları mağduriyetler hakkında şikayetlerini ulaştırabilecekleri mecralar ile ilgili iletişim bilgileri kamuoyu ile paylaşılacak.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Redkit 29 Eylül 2021 09:23

Bütün yollar taksicilerin sanki adamlar ne ışık ne kural tanıyor mutlaka bununda önüne geçilmeli onlarda bizim gibi ışıkta beklemeli taksicilerin geçis üstünlüğümu var?

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat