alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Hastane Afet Planları Masa Başı Ve Saha Tatbikatı Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Hastane Afet Planları Masa Başı Ve Saha Tatbikatı Yapıldı
A
a

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi Koordinasyonunda Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’Nde Hastane Afet Planları Masa Başı Ve Saha Tatbikatları Tamamlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’nde hastane afet planları masa başı ve saha tatbikatları tamamlandı.
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tatbikatları yapıldı. Afyonkarahisar’da yataklı servis hizmeti sunan toplamda 22 hastanenin tamamının masa başı ve saha tatbikatları gerçekleştirildi. Tatbikatta KBRN, yangın, deprem, kitlesel yaralanmalar konuları üzerine hazırlanan senaryolar gerçeğe uygun şekilde uygulandı.
İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Pala, Hastane Afet Planları’ nın, yaşanabilecek afetler öncesinde keşke dememek adına çok kıymetli olduğunu ve afetlere karşı her zaman hazır olabilmenin öneminden bahsederek, yapılan tatbikatlar sayesinde bütün hastanelerin her türlü acil ve afet durumuna hazır olduğunu belirtti. Pala, tatbikatlarda görevli bütün personele teşekkür etti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat