alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Haşerelere Karşı Başarılı Mücadele

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Haşerelere Karşı Başarılı Mücadele
A
a

Kütahya Belediyesi, Vatandaşların Açık Ve Kapalı Mekânlarda Daha Rahat Vakit Geçirmesini Sağlamak Ve Haşerelerin Zararlı Etkilerini En Aza İndirmek İçin Çalışmalarını Sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Belediyesi, vatandaşların açık ve kapalı mekânlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
İlaçlama ekipleri, 2022 yılı için yapılan planlama ve program doğrultusunda il merkezinde bulunan durgun su alanları, dereler, kanalizasyon hatları ve gübrelik alanlarda karasinek, sivrisinek, kene gibi haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Merkez köylerden mahalle statüsüne geçen Bölcek, Kırgıllı, Perli, Yeni Bosna, İnköy, Parmakören, Andız, Geven, Yoncalı Kaplıcaları, Çiftlik Bölgesi, Enne, Civli, Sofu, Okçu, Güveçci, Aydoğdu, Kumarı, Ilıca Kaplıcaları, Zığra, İkizhöyük, Alayunt, Hacıazizler, İshak Seydi ve Siner mahallelerinde, gübrelikler, su birikintileri gibi alanlarda karasinek, sivrisinek, kene gibi haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit ve konak çalışmaları tamamlandığı, periyodik olarak da bu bölgelerin ilaçlamasına devam edileceği belirtildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat