alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Hamamyolu Projesi Bolu Mengen yolcusu...

Videoyu Aç Hamamyolu Projesi Bolu Mengen yolcusu...
A
a

Eskişehir Hamamyolu Projesi'nin bir benzeri de Bolu'nun Mengen İlçesine yapılacak.

Hamamyolu fotoğarfları için tıklayın


Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut'u ziyaret eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Başkan Bulut'a Eskişehir'in lületaşından yapılmış pipo ve tesbih hediye etti.

Başkan Bulut ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Başkan Kazım Kurt'u Eskişehir'de ziyaret ettiğimde Hamamyou Projesi'nin çok güzel olduğunu ifade ettim ve keşke bizim ilçeye de yapılsa dedim. Bunun üzerine Kazım Kurt başkanımız firmayla bizi buluşturdu. Kazım Kurt'un fikri ışığında Mengen ilçemize Hamamyolu Projesi'nin bir benzerini yaptıracağız."


Öte yandan, Eskişehir Hamamyolu Projesinin resmi açılış töreni 28 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği “Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi” ile Eskişehir’in yeni cazibe merkezi haline gelen Hamamyolu Caddesi, 28.04.2018 Cumartesi günü açılacak. Açılış nedeniyle Hamamyolu Caddesi, gün boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Etkinlikler 13.00’te başlarken, gün boyunca halk oyunları, çocuk gösterileri, müzik dinletileri ve workshoplar yapılacak. Çocuklar için Pepe gösterilerinin de olacağı etkinlikler, 19.30’da sona erecek. 20.00’de açılış törenin yapılacağı Hamamyolu Caddesi’nde, 20.30’da Kıraç, vereceği halk konseri ile Eskişehirlilerle bir araya gelecek" ifadelerine yer verildi. 

Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi 21 Eylül 2017 tarihinde Londra’da gerçekleşen“LEAF (Leading European Architecture Forum) Awards’da “Kentsel Tasarım” ve “Yılın Şehir Planlama ve Geliştirme Projesi” kategorilerinde finale kalarak; “Yılın Kentsel Tasarım Projesi” seçilmişti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat