alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Hamamyolu'na özel ışıklandırma

Videoyu Aç Hamamyolu'na özel ışıklandırma
A
a

Gündüz saatlerinde Eskişehirlilerin akınına uğrayan Hamamyolu Caddesi, karanlıkta özel ışıklandırması ile büyüleyici bir güzelliğe kavuşuyor.

Yapılan açıklamaya göre; Odunpazarı Belediyesi’nin Hamayolu Caddesi’nin çehresini değiştiren ödüllü projesi Hamamyolu Park ve Meydan Düzenlemesi (Urban Deck) açılış için gün sayıyor. Gündüz saatlerinde çocukların şen kahkahalarının yükseldiği Hamamyolu Caddesi, akşam saatlerinde özel ışıklandırması ile büyüleyici bir güzelliğe sahip oluyor.

Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu’nu adeta açık hava sanat galerisine döndüren Hamamyolu Park ve Meydan Düzenlemesi Projesi, Eskişehirliler tarafından çok sevildi. Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, Uluslararası Cam Festivali ve Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’nda sanatçılar tarafından yapılan eserleri, daha önce hakkında haksız söylemlerde bulunulan köprüye yerleştirdi. Adeta açık hava sanat galerisine dönen köprü, vatandaşların uğrak yeri haline geldi. Akşam saatlerinde özel ışıklandırması ile ayrı bir güzelliğe bürünen Hamamyolu Caddesi; süs havuzlarıyla, Odunpazarı Belediyesi Cam Atölyelerinde yapılan cam süslemeleri, çeşitli bitkileri ve genişleyen kullanım alanı ve ışıklandırması ile insanları büyülüyor.


“Hamamyolu Caddesi 7 gün 24 saat korunuyor”

Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi’ne 50 tane ıhlamur ağacı, 10 tane de mavi ladin ve akçaağaç dikti. Baharın gelmesiyle yemyeşil bir görünüme kavuşacak olan Hamamyolu Caddesi üzerinde, Hamamyolu Caddesi’ni gezerken yorulan vatandaşların dinlenmesi ve temiz hava solup rahatlamak isteyen vatandaşlar için kafeler yer alıyor. Odunpazarı Belediyesi tarafından işletilecek olan bu kafelerde, vatandaşlar çayını, kahvesini yudumlayacak. Hamamyolu Caddesi’nde çeşitli güvenlik önlemleri alan Odunpazarı Belediyesi, bölgeye güvenlik kulübesi yerleştirdi. 7 gün 24 saat boyunca özel güvenlik önlemleri ile korunan Hamamyolu Caddesi, güzelliği kadar güvenilirliği ile de tercih ediliyor.
 
1000
icon
eses26 26 Mart 2018 09:21

bu kadar aydınlatmaya termik santral şart

0 0 Cevap Yaz
murtaza 26 Mart 2018 09:00

kıydınız güzelim hamamyoluna ,birilerini zengin ettiniz ya helal olsun,kuş seslerine,doğaya hasret kaldık,ben Eskişehirli olarak hakkımı helal etmiyorum..

1 0 Cevap Yaz
Marmara kazim 25 Mart 2018 01:12

Hayran kaldik aynisindan bizim köyede yapin

2 3 Cevap Yaz
esnaf 24 Mart 2018 20:52

Bütün engellemele gayretlerine rağmen çok şükür yeni Hamamyoluna kavuştuk.Üstün gayretleri ile içimizdeki İrlandalılara rağmen bu güzel projeyi bizlere ve tüm Eskişehire kazandıran sayın Kazım Kurt a sonsuz teşekkürler ediyoruz.Sözde değil Özde Eskişehirlilik böyle olur.......

5 6 Cevap Yaz
Es Es li Niyazi 24 Mart 2018 18:19

Kimilerinin , sanatla/ güzellikle /estetikle...sorunu olduğu bir coğrafyada ; günlük yaşantıya sanat katan belediyelere teşekkür ediyorum.

5 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat