alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Gediz Fatih Camii’Nde “Sabah Namazı Buluşması”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz Fatih Camii’Nde “Sabah Namazı Buluşması”
A
a

Gediz Fatih Camiinde “Sabah Namazı Buluşması”

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Müftülük tarafından “Sabah Namazında Huzurda Buluşalım” şiarıyla başlatılan Sabah Namazı Buluşması bu hafta Fatih Camiinde gerçekleştirildi.
Fatih Camiinde gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Sabah namazının ardından tesbihat ile devam eden programda konuşan İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan; “Besmele, hayırlı her işin başında Allah’ın adını hatırlamanın, özelde de “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla” anlamına gelen “Bismillâhirrahmânirrahîm” cümlesinin adıdır.
Her meşru ve anlamlı işin öncesinde besmele çekmek, peygamberler vasıtasıyla nesilden nesile aktarılan bir prensiptir. Suç ve günah sınıfına giren söz ve eylemlerden önce besmele çekilmesi, uygun ve doğru bir davranış değildir” dedi.
Her hafta sabah namazı buluşmasını farklı camilerde gerçekleştireceklerini ifade eden Müftü Nurullah Koçhan; “Önümüzdeki hafta Fetih Camiinde Sabah Namazı buluşmamızı gerçekleştireceğiz. Sabah namazı buluşmalarına tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Sabah Namazı buluşmasında Şube Müdürü Osman Avcı’nın yaptığı dua ile devam eden programın sonunda katılımcılara din görevlileri ve hayırseverler tarafından ikram yapıldı.
Fatih Camiinde düzenlenen programa din görevlileri, gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir