alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Gediz’De Ormanlık Alanlar Drone İle Denetleniyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De Ormanlık Alanlar Drone İle Denetleniyor
A
a

Gediz’De Ormanlık Alanlar Drone İle Denetleniyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Kütahya Valiliği tarafından açıklanan orman yangınlarıyla mücadele komisyon kararı gereğince, ormanlara giriş yasağı kapsamında Gediz’de tüm ormanlık alanlar denetlenmeye başlandı.
Gediz Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından son zamanlarda artan orman yangınlarının önüne geçebilmek amacıyla Gediz’de denetimler artırıldı.
Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Kütahya Valiliğince açıklanan Orman yangınlarıyla mücadele komisyon kararı gereğince ormanlara giriş yasağı kapsamında özellikle hafta sonları vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören Murat Dağı Termal Turizm bölgesinde ormanlık alanlar drone ile kuşbakışı gözetleniyor. Son günlerde artan orman yangınlarının önüne geçebilmek amacıyla kent genelindeki ormanlarda denetimler gerçekleştiren ekipler hem karadan hem havadan denetleme yapıyor. Denetleme çalışmalarında drone kullanan ekipler şüpheli gördükleri durumlara anında müdahale ederek, yangın ekiplerini bölgeye yönlendirerek olası yangın riskini minimuma indiriyor. Bölgemizi yangın felaketinden korumak için ilçemizin kurumları ile koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Halkımız ve misafirlerimizden de bu husus doğrultusunda anlayış ve dikkatli olunmalarını istirham ediyoruz. İnşallah ülkemizde yaşanan yangın felaketleri bir an önce son bulur ve tekrarı yaşanmaz” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat