alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Gaye Usluer'den kaza açıklaması

Videoyu Aç Gaye Usluer'den kaza açıklaması
A
a

Eskişehir-Bursa karayolunun 12. Kilometresinde meydana gelen, 11 kişinin hayatını kaybettiği 44 kişinin de yaralandığı kazanın ardından Osmangazi Tıp Fakültesinde yaralıları ziyaret eden CHP Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer açıklamalarda bulundu.

Usluer, ESOGÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Başar Sırmagül ile görüşüp bilgi aldı. Hayatını kaybeden 11 vatandaşın 6’sının ESOGÜ Tıp Fakültesi morgunda bulunduğunu söyleyen Usluer, “Hafif yaralı olan vatandaşlarımız şehrimizdeki iki devlet hastanemize gönderilmişler. Daha ciddi yaralı olan 8 kişi ESOGÜ Tıp’ta. Yaralılardan ağır yaralı olan kadın vatandaşımızın bilinci açık fakat anestezi yoğun bakımda. İkisi çocuk olan diğer yaralıların şu anda hayati tehlikeleri bulunmuyor. Hayatını kaybeden 11 vatandaşımızın cenazeleri ise Adli Tıp Kurumu tarafından ölüm raporu hazırlandıktan sonra memleketlerine gönderilecekler” dedi.  

Vali Özdemir Çakacak ile görüşen Usluer,  biran önce adli tıp raporlarının oluşturulması konusunda hızlandırıcı çalışmalar yaptıkları bilgisini aldı. Usluer, cenazelerin nakli konusunda Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ile gerekli temaslarda bulunduğunu ifade etti. Hayatını kaybeden vatandaşlarının aileleri ile görüşüp baş sağlığı dileyen ve yaralıları ziyaret eden Usluer, “Bu kaza sadece Eskişehir’i değil tüm yurdu üzüntüye boğdu. Aileler var, bir doktor, annesini kaybetmiş, yeğeninin durumu ciddi onu için dua ediyorlar. Geziye katılan çocukların ellerinde karneleri varmış. Çok ağır bir olay. Hayatını kaybedenlerin yakınları perişan halde. Korkunç bir kaza. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Yaralılara acil şifalar diyorum. Umarım bir daha böyle derin yaralar bırakacak olaylar yaşanmasın ” dedi.
1000
icon
reha mutlu 21 Ocak 2018 01:58

Hayret bu kazayı nasıl olduda hükümete bağlamadınız.?

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat