alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Fuat Çapa, yönetimi bombaladı! Olay sözler...

Videoyu Aç Fuat Çapa, yönetimi bombaladı! Olay sözler...
A
a

Eskişehirspor yönetimine bir darbede Teknik Direktör Fuat Çapa’dan geldi. Ligde art arda alınan 4 mağlubiyet yüzünden yönetimi suçlayan Çapa, “Yönetim geldikten sonra her yöneticinin bir futbolcusu, her futbolcunun da bir yöneticisi oldu. İyi niyetle geldiler, iyi niyetle devam ettiremediler” dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ES TV’de şu ifadelere yer verdi; “Sezon başı göreve gelirken hedef şampiyonluk denilmişti. Hatta ben buraya geldiğim zaman Kamal Issah, Milinkoviç, Hakan Aslantaş gibi isimlerle anlaşılmıştı. Bu isimleri duyduğum zamanda otomatik olarak ben ‘Eskişehirspor demek ki şampiyonluğa oynayacak’ dedim. Halil Ünal transfer yasağının kalkacağından çok emindi. Birkaç telefon görüşmesine şahit oldum. Federasyonla olan ilişkilerini çok iyi kullanıyordu. Bizim transfer listemizde hazırdı.”

İyi niyetli devam edemediler

“İstanbulspor maçı ile dört maçta dört mağlubiyet almıştık. Ben o gün yönetimden gördüğüm tavır ve tutum nedeniyle inanılmaz kırıldım. Ben faydalı olamayacağıma inanırsam zaten görevime devam etmem. Ben en çok o zaman üzüldüm. Ben onlara her zaman biz yabancı değiliz. Bir şey olursa direkt olarak bana gelin ve söyleyin dedim. Ben bu kentin bireyiyim. Yönetim görevine çok iyi niyetle ve heyecanlar başladı ama o iyi niyeti devam ettiremediler. Birbirlerini taşıyamadılar.”

Cemali sayesinde açıldı

“Devre arasında tüm umutlarımızı yitirmiştik. Oyuncular ile vedalaştık. 3 milyon liraya transfer açılacaktı. Ayhan Taşçı bana Başakşehir’in Cemali Sertel’i almak istediğini söyledi ve hemen işlemleri başlattık. Cemali’nin bonservisi 3 milyon lira gibi rakama Başakşehir’e verildi ama yetmedi. Ofoedu dosyası hesapta yoktu o çıktı. İmza vereceğim deyip sonra vazgeçen oyuncular oldu. Yönetim kurulu 1,8 milyon gibi rakamı buldu ve o işlemlerde halledildi ve transfer yasağı kaldırıldı.”

Yönetimin yüzünden yenildik

“Yönetim geldikten sonra her yöneticinin bir futbolcusu, her futbolcunun da bir yöneticisi oldu. Ondan önce öyle bir şey yok. O zamana kadar futbolcu sadece beni biliyordu. Böyle bir ortamda başarılı olma şansın yok. Böyle bir durumda takım olmaktan çıkıyorsunuz. Ligde dört maçta 0 puan aldığımızın dönemin en temel sebebi buydu.”transfer yasağı kaldırıldı.”
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Hoca 16 Mayıs 2019 04:54

Fuat hoca gerçekten çok tutarsız herhafta farklı düşüncede

1 0 Cevap Yaz
ESES 15 Mayıs 2019 13:24

FUAT ÇAPA DERHAL GÖNDERİLMELİ BU TAKIMDAN,BAKTI HİÇBİR TAKIMDAN TRANSFER TEKLİFİ YOK KALMAK İÇİN ÇIRPINIYOR

4 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat