alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Fuat Çapa, Mehmet Özcan transferi hakkında konuştu

Videoyu Aç Fuat Çapa, Mehmet Özcan transferi hakkında konuştu
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktör Fuat Çapa, yolculuk öncesinde açıklamalarda bulundu. Çapa, “Eskişehirspor'un geleceğini mevcut kadrodaki genç yetenekler kurtaracak” dedi. Çapa ayrıca Mehmet Özcan'ın menajerinin açıklamaları ve transferi hakkında da konuştu.

Eskişehirspor haberleri

Eskişehirspor'un Polonya yolculuğu öncesinde açıklamalarda bulunan Fuat Çapa, “34 kişi ile Polonya kampına gidecektik ancak 21 kişilik kadro ile gideceğiz. Askerlik görevini yapanlar var. Vizesi yetişmeyen oyuncular var. Vize problemi aşıldıktan sonra 25-26 kişi ile çalışmalarımız devam edecek. Yabancı futbolcularımızın birkaçı yurtdışı kampına katılacak. Kamal Issah ve Jesse vizeleri olmadığı için Eskişehir’e gelecekler. Yönetici arkadaşlar vize problemlerini çözdükleri zaman Polonya’ya gidecekler. Ferhat Kiraz 1 Temmuz tarihinde terhis oldu. Ailesi ile vakit geçirebilmek adına bizden izin aldı. Onur Bayramoğlu’nun askerliği devam ediyor. Polonya kampında ilk hedefimiz takım ruhunu oluşturabilmek.

“6 puanı telafi edebileceğiz”

Geçtiğimiz sezondan devam ettiğimiz bir kadromuz var ancak bir arada oynama konusunda eksiklerimiz var. Afyon kampına 34 kişi ile gitmek istiyoruz. Önümüzde çok değişik bir sezon olacak. Sezona -6 puan ile başlayacağız. Mevcut kadro geçen seneden devam ettiği için beklentiler daha yüksek olacak. Kadro sayısını 28 civarında tutmak istiyoruz. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında deplasman maçlarında hiç kazanamamıştık. İç saha performansımızı devam ettirip, iki deplasman maçında fazladan kazanabilirsek -6 puanı telafi edebileceğiz. Umudumuz ve hedefimiz bu yönde.

“Afyon kampımızda bizimle olacaklar”

Futbolcularla ilgili kısa değerlendirmelerde bulunan Çapa, “Cemali Sertel, Harun Kahraman ve Mete Kaan Demir ilk kamp sürecini Başakşehir ile geçirecekler. İkinci kampını büyük ihtimal bizimle geçirecekler. Başakşehir yöneticileri ile bu şekilde konuşuldu. Büyük ihtimal 17 Temmuz’daki Afyon kampımızda bu oyuncular bizimle olacaklar. Hakan Aslantaş ile görüşmedim. Temasa da geçmedim. Hakan’ın Eskişehirspor’dan maddi anlamda beklentileri var. Kulübümüzde maddi bir sıkıntı olduğu da bilinen bir gerçek. Yöneticiler ile görüşmelerini devam ettiriyor. Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için de fazla yorum yapamam. Anlaşma sağlanırsa kapımız kendisine sonuna kadar açık. Gelmek istemezse de yapacak bir şey yok” dedi.

“Gönlüm kalmasından yana”

Emre Güral bizi seviyor. Emre’ye bir takım önerilerde bulundum. Kendisi ve Eskişehirspor’un geleceği için bu sezonda burada devam etmesi yönünde görüş bildirdim. Emre’nin Eskişehirspor’a tekrar döneceğine inanıyorum. Tribünler Emre’yi seviyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza katılır. Mehmet Özcan’ın menajerinin dev bir takımdan Eskişehirspor’a teklif geldi haberini bende okudum. Bana göre Türkiye’de Eskişehirspor’dan başka dev bir takım yok. Mehmet Özcan’a teklif gelmesinden daha normal bir şey yok. 20 yaşında kaç oyuncu 34 maçın 34’ünde de forma giymiş. Türkiye’de böyle rakamlar ender görülüyor. Teklifler her zaman gelir. Talipliler her zaman çıkar. Bunlar yöneticilerin değerlendireceği şeylerdir. Gelen teklifler bizi mutlu ediyor ancak benim gönlüm kalmasından yana. O zaman daha çok mutlu olurum.

“Çok kaliteli oyuncular”

“Buğra Çağlıyan’ı antrenmanda özellikle takip ettim ve çok beğendim. Metehan Altunbaş çok iyi işler yaptı. Mehmet Özcan’ın bir yıl önce kimse bilmezken bugün herkes ondan bahsediyor. Çok çalıştı, çok çaba harcadı. Çok iyi seviyelere geldi kabul ancak Alperen’i, Mehmet Feyzi, Tolga Yakut, Mevlüt’ü, Furgan’ı göz ardı edemeyiz. Bu isimler ve diğerleri de Eskişehirspor’un bünyesinde bulunan çok kaliteli oyuncular. İbrahim Sissoko’yu kaybedersek gerçekten çok üzülürüm. Sadece saha içi için değil saha dışında da bize çok şeyler katan önemli bir isim. Takımın neşe kaynağı. Takım birlikteliğinde çok etken bir rol oynuyor. Genç oyuncuların gelişimi adına da çok katkılarda bulunuyor. Genç futbolcuları olumlu anlamda çok etkiliyor. Bu söylediklerim Marko Milinkovic, Emre Güral, Kıvanç Karakaş ve Sezgin Coşkun için de geçerli.”

“Kurtuluş reçetesi yetiştirmekten geçiyor”

Teknik Direktör Fuat Çapa sözlerinin sonunda ise takımın geleceği hakkında şunları söyledi; “Eskişehirspor’un geleceğini mevut kadrodaki genç yetenekler kurtaracak. Eskişehirspor’un kurtuluş reçetesi üretmek ve yetiştirmekten geçiyor. Ben kimsenin cebinden çıkartıp alın size şu kadar para, borcunuzu ödeyin diyeceğini düşünmüyorum. Bugün ulusal basında Trabzonspor’un gençlere yatırım yaptığını konuşuyor ancak biz bunu geçtiğimiz yıldan beri yapıyoruz. Süper Lig’de olmadığımız için yapmış olduğumuz işler biraz maalesef geri planda kalıyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat