alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Feci kazanın şoförü tutuklandı!

Videoyu Aç Feci kazanın şoförü tutuklandı!
A
a

Eskişehir’de 11 kişinin hayatını kaybettiği, 44 yolcunun ise yaralandığı otobüs kazası sonrası adliyeye sevk edilen şoför tutuklandı. 

Alınan bilgiye göre, Eskişehir Bursa karayolunun 12’nci kilometresinde meydana gelen kazada, Bursa’ya giden tur otobüsünün ağaca çarpması sonucunda aralarında çocukların da bulunduğu 11 vatandaş hayatını kaybederken, 44 yolcu ise yaralanmıştı. Kaza sonrasında gözaltına alınan şoför Muhsin Ö. ile ikinci şoför Erkan A., Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan sürücüler ardından adliyeye sevk edildi. Sürücülerden Muhsin Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, ikinci şoför Erkan A. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 

Tur şirketinden açıklama


Eskişehir'de dün 11 kişinin hayatını kaybettiği ve 44 kişinin yaralandığı otobüs kazası sebebiyle tur şirketi sosyal medya hesabından yazılı açıklama geldi.

Ankara’dan Bursa yönüne seyreden 06 FL 644 plakalı gezi firmasına ait bir otobüsün Eskişehir yakınlarında yoldan çıkarak ağaçlara çarpması sonucu 11 kişi hayatını kaybetmiş, 44 kişi yaralanmıştı. Bugün kaza ile ilgili tur şirketi sosyal medyadan açıklama yaptı.


Açıklamada, kaptanın açıklamalarına göre bir köpek karartısı yüzünden kaza yapıldığı ifade edilerek;


"Canlarımızı kaybettik, yaralılarımız var. Ben dün sabah 06.30'dan itibaren Eskişehir'deyim. Rabbim kaybettiğimiz canlarımıza rahmet eylesin, ışıklarda uyusunlar. Yaralılarımıza acil şifalar versin. Kaza yerini birkaç kez konuyla ilgili tecrübeli kişilerle gözlemledik. Ankara'dan gece 23.59'da hareket eden aracımızla birinci kaptan Erkan Aydoğan, Sivrihisar'a kadar araç kullanıyor. Sivrihisar'dan sonra ikinci kaptan Muhsin Özer aracı teslim alıyor, yaklaşık 1 saat sonra Eskişehir-Bursa istikameti 5'inci kilometre civarı araç sağ şeritte 70 kilometre hızla seyir halinde ilerlerken kaptanın ifadesine göre önüne çıkan köpek karartısından dolayı aracı sağa doğru çekiyor. Emniyet şeridinde cüruf malzemeler mevcut olduğundan sağ emniyet şeridinin bittiği notadaki çamura saplanıp araç hakimiyetini kaybediyor. 30 metre ilerideki büyük çınar ağacına çarpıp duruyor. Bunlar tamamen ilk gözlenimlerdir, yetkililer konu ile ilgili daha sağlıklı açıklama yapacaklardır. Hiçbir şey kaybettiğimiz canları geri getirmeyecektir. Rabbim bu acıyı hiç kimseye yaşatmasın. Yaralılarımıza acil şifalar versin, başta yakınlarını kaybedenlere ve bizlere sabırlar ihsan eylesin. Böyle bir olayı kimseye yaşatmasın" denildi.
 
1000
icon
gürcan 22 Ocak 2018 17:45

adam resmen uyumuş yok kedi köpek geçti yalandan kim ölmüş

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat