alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Evde kal hareketli kal!

Videoyu Aç Evde kal hareketli kal!
A
a

Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri, pandemi sürecinde ‘Evde Kal Hareketli Kal Projesi’ kapsamında öğrencilerine eğitim desteği sağlıyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı İlçesi Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri pandemi döneminde öğrencilerinin eğitimlerine destek sağlamaya devam ediyor. Salgın sürecinde evlerine kapanan öğrencilerine hareket becerisi kazandırabilmek adına bir e-twinning projesi başlatan öğretmenler, yurt içinden 8 ve yurt dışından 1 ortak ile Evde Kal Hareketli Kal Projesini yürütmeye başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Covid-19 salgını nedeni ile öğrencilerin beden eğitimi ve spor derslerinden uzak kalması, okul dışı ortamlarda akranları ile fiziksel aktivitelere dahil olamaması gibi nedenler de çocukların fiziksel aktivitelere katılma oranlarını olumsuz etkilemektedir. Ailesi ile birlikte spor yapan çocukların yapmayanlara göre daha zayıf olduğu, ailenin spor bağlamında çocuklara model olabilmesi, çocukların fiziksel aktiviteye ilişkin tutum ve davranışlarını olumlu yönde etkilediği bilgisinden hareketle de bu projenin amacı; pandemi sürecinde öğrencileri ve velileri fiziksel aktivitelerle buluşturarak hareketli kalmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda evde eğitim alan öğrencilerin de katılımını sağlayarak fiziksel aktivite aracılığı ile duyuşsal ve bilişsel olarak da gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır” denildi.

KALİTELİ ZAMAN
Projeyi yürüten Beden Eğitimi Öğretmeni Ezgi Yılbak da, “Belirtilen tüm bu amaçlar doğrultusunda projede yer alacak olan etkinlikler ile şu hedeflere ulaşılması planlanmaktadır: Öğrenci ve velilerimizin sürece dahil edilmesi, fiziksel aktivite aracılığı ile aile içi iletişimi geliştirerek aile bireylerinin etkili ve kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlamak, evde uygulayabilecekleri egzersizler ve oyunlar üretmek, sıfır atık felsefesi ile evlerimizde bulunan plastik şişe, karton vb. atık malzemelerle farklı oyunlar tasarlamak ve hayal güçlerini geliştirmelerine olanak sağlamak. Sağlıklı beslenme ilkelerini keşfetmelerini sağlamak. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizi sürece dahil etmek, öğrenci ve velilerimiz ile geleneksel çocuk oyunlarını oynatarak unutulmaya yüz tutmuş oyunları gün yüzüne çıkarmak” diye konuştu. 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat