alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

ETO’nun malına sahip çıkmıyorlar

Videoyu Aç ETO’nun malına sahip çıkmıyorlar
A
a

Eskişehirli mimarlar ile bir araya gelen ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, ETO’nun malının nasıl sahipsiz bırakıldığını anlattı. Tekgöz, “Seyitgazi’deki tarlamız, 25 binlik planlarda gerekli itirazlarda bulunulmadığı için arsaya çevrilemedi” dedi.

Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, Mimarlar Odası Şube Başkanı Serdar Çavdar ile yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Eskişehirli mimarlar, ETO’nun kendileri için önemine dikkat çekti, özellikle oda bünyesindeki inşaat ve mimarlıkla ilgili meslek komitelerinin direkt kendileriyle ilgisi bulunduğunu ifade etti. Bu anlamda ETO’nun Mimarlar Odası’yla birlikte hareket etmesinin, bazı konularda kendilerinden görüş almasının kent için de doğru olacağını vurgulayan mimarlar, bugüne kadar böyle bir diyalog sağlanamadığını kaydetti Erdoğan Tekgöz de ETO’nun bugünkü yönetiminin sadece Mimarlar Odası ile değil hiçbir kurumla sağlıklı temas kurmadığını vurguladı.  Bu kopukluk yüzünden ETO’nun malına mülküne sahip çıkılamadığını, kurumun sahipsiz bırakıldığını söyleyen Tekgöz, ETO’nun Seyitgazi yolunda bir yeri bulunduğunu, alındığında tarla olan söz konusu yerin, 1/25.000’lik planlarda gerekli itirazlar yapılmadığı için arsaya dönüştürülemediğini açıkladı.  Tekgöz, “Odanın tarlasının yan tarafları rekreasyon alanı, piknik alanı olarak düzenlendi. Bizim alan 1/25000’lik planlarda tarla olarak planlandı. ETO yönetimi neden buranın imar tadilatı, plan tadilatı için iki satır dilekçe yazıp bir itirazda bulunmadı? ETO'nun 25000’lik planlarda burayla ilgili yaptığı bir tane itiraz var mı, bu çok mu zordu? Çıkıp da ‘var’ desinler. Böyle mi koruyacaklar üyemizin hakkını? Büyükşehir’e gidilip de bunun için görüşülseydi, 25.000’lik planlarda ‘burası yaşam merkezi olur’ diye talepte bulunulsaydı, kim ‘hayır’ diyecekti.  Bulunmadılar, çünkü konulara hâkim değiller, kimseyle diyalogları yok. Bakıyoruz sektörel bazda 100’ün üzerinde meslek grubu ve her mesleğin de onlarca sorunu var. İşte görüyoruz; inşaatçılarımızın harfiyat sorunu, ruhsat, iskan sorunu var. Bütün bunlar nasıl çözülecek? Her biri ortak akılla ve diyalogla çözülebilecek sorunlar. Yeter ki bunun için çaba sarfedilsin” dedi.
 
1000
icon
ali 20 Mart 2018 12:35

Sürekli kötüleme,yalan ile algı yönetme.Sen neler yapacaksın onu açıkla.İpler başkasının elinde yönetim sen de mi olacak? Metin Güler gelmiş geçmiş en başarılı başkan olarak anılacak ama sen?

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat