alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eti Maden İşçilerinden Eylem

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eti Maden İşçilerinden Eylem
A
a

Türkiye’Nin En Önemli Kamu Kuruluşlarının Başında Gelen Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’Nde Çalışan Kamu İşçileri Yaklaşık 9 Aydır Sonuçlanmayan Sözleşmeler Nedeniyle Oturma Eylemi Yaparak, Genel Müdürlüğü Protesto Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’nin en önemli kamu kuruluşlarının başında gelen Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde çalışan kamu işçileri, yaklaşık 9 aydır sonuçlanmayan toplu iş sözleşmeleri nedeniyle oturma eylemi yaptı.
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kütahya-Emet, Eskişehir-Kırka ve Balıkesir-Bandırma’da bulunan tesislerde çalışan kamu işçileri, yaklaşık 9 aydır imzalanmayan toplu sözleşmeler nedeniyle iki gündür yemeğe gitmeyerek işletmeyi protesto ediyordu. İşçiler bugün de iş çıkışı soyunma odalarından işletmelerde bulunan idari tesislere kadar alkışlar eşliğinde yürüyerek protestolarını devam ettirdi. Yaklaşık 15 dakika sessizce oturma eylemi yapan kamu işçileri, oturma eyleminin ardından maden şehitleri ve tüm vatan için canını feda eden şehitler için saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından işçiler evlerine gitti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat