alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

ETİ açıklama yaptı, sosyal medya sallandı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç ETİ açıklama yaptı, sosyal medya sallandı!
A
a

ETİ firmasının sosyal medyada "Negro" bisküvileri ile ilgili yaptığı açıklama büyük yankı yarattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ETİ tarafından kamuoyuna yapılan açıklama şu şekilde:
"Gıda sektöründe öncü ve lider bir şirket olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana 60 yıldır yegane hedefimiz tüketicilerimize üstün kaliteli ve benzersiz lezzetler sunmaktır. Kurucu vizyonumuz ve her şeyden önce insana saygıya dayanan kurum değerlerimize büyük bir bağlılıkla 7 bini aşkın çalışanımız, 9 üretim tesisimiz, 50 markamız ve 300’den fazla ürünümüzle bugün dünyanın dört bir yanında hayata mutluluk katmak için çalışıyoruz. Kalitesi ve lezzetiyle tüketicilerimizin gönlünde taht kuran köklü markalarımızdan biri de Eti Negro’dur. Bisküvimiz, içeriğinde yoğun miktarda kakao bulunması nedeniyle siyaha yakın bir renktedir ve ismini bu özelliğinden almıştır. İspanyolcada siyah rengi ifade eden negro kelimesi, ülkemizde tüketiciler nezdinde kakaolu bisküvinin adı haline gelmiştir.

İnsan hakları ve tüm insani değerlere aykırı şekilde ten rengi sebebiyle ayrımcılık, ne yazık ki küreselleşen dünyada halen en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Günümüzde negro kelimesi de maalesef bazı ülkelerde ayrımcılık ifadesi olarak kullanılabilmektedir. Yıllar önce kakaolu bisküvimizi tarif etmek amacıyla seçtiğimiz marka ismimizin, ülkemiz ve kültürümüzde hiçbir karşılığı olmadığı halde çok nadiren bile olsa olumsuz çağrışımlara sebep olacak şekilde kullanılması kabul edebileceğimiz bir durum asla olamaz.

Dolayısıyla insanların mutluluğuna hizmet etmeyi amaç edinmiş bir şirket olarak, bir kişinin dahi mutsuz olma ihtimalini marka ismi değişikliği için yeterli bir neden olarak görüyoruz. Bu konuda duyduğumuz hassasiyet ve sorumlulukla uzun süredir yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Eti Negro markamızın ismini ülkemizle birlikte bulunduğu ihraç pazarlarında değiştiriyoruz. Marka ismi olarak İtalyancada siyah anlamına gelen ve tüketicilerimiz nezdinde bisküvimizin yoğun kakaolu içeriğini öne çıkaracak “Nero” ismiyle devam etme kararı aldık. Kaliteli bisküvi deneyimi yaşatan ürünümüzü içerik ve lezzetinde hiçbir değişiklik olmadan Eti Nero markasıyla pazara sunacağız."

Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Akın Türk 2 Aralık 2021 10:16

ETİ ETİ ETİ ETİ ETİ ETİ OLEYYY

1 1 Cevap Yaz
Bülent Kazan 1 Aralık 2021 22:59

ETİ adına da ,bu güzel hareket , Yakışırdı. Teşekkürler,ETİ

1 1 Cevap Yaz
LEVENT 1 Aralık 2021 16:28

ETİ ETİ ETİ....👏👏👏👏

1 1 Cevap Yaz
Gökay 1 Aralık 2021 16:06

Ulusal pazarda ticari faaliyette bulunan firmalarin sosyal sorumlulukları vardır. Fakat bu hassasiyeti ben fazla yapmacık buldum yahu

0 1 Cevap Yaz
Birkan 1 Aralık 2021 16:04

Tamamen popülist bir yaklaşım. Bende dindar biri olarak eti cin in adinın değişmesini istiyorum

0 1 Cevap Yaz
cemal yıldız 1 Aralık 2021 14:40

Açıklama/İnatlaşma tuhaf olmuş...! "Büyük lokma yut. Büyük lâf söyleme..."

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir