alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

ESOGÜ Yeni doğan ünitesi yenilendi

Videoyu Aç ESOGÜ Yeni doğan ünitesi yenilendi
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde altyapısı tamamen yenilenen yenidoğan yoğun bakım ünitesi hizmete girdi. 

Yenilenen yenidoğan yoğun bakım ünitesinin açılışı, Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül ve öğretim üyelerinin katılımlarıyla yapıldı. 
 

Gönen, törende yaptığı konuşmada, ünitenin hazırlanmasına emeği geçenlere teşekkür etti.


ESOGÜ Yeni doğan ünitesi yenilendi


ESOGÜ Tıp Fakültesi Yenidoğan (Neonatoloji) Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Tekin de 1977 yılında, Türkiye'nin alanında ilklerden biri olarak kurulan ve aradan geçen sürede çok sayıda yenidoğanın yaşama kavuşmasında rolü bulunan ünitenin, aynı zamanda birçok öğretim üyesi ve yan dal uzmanlarının yetişmesine katkı sağladığına işaret etti.
 

Yapılan yenileme çalışmasıyla ünitelerinin en üst noktaya geldiğini ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

"Burası, Sağlık Bakanlığı tarafından 17. Hizmet Bölgesi olarak tanımlanan Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik illerine hizmet veren ileri teknolojiye sahip IV A düzeyinde bir referans merkezidir. Ünitemiz özellikli durumlar için ülkemizin dört bir yanından hasta kabul etmektedir. Bugüne kadar daima yatak kapasitesinin yüzde 100 dolu olması nedeniyle hasta kabulünde sıkıntı yaşanırken, yeni ünite ile birlikte kapasitemiz 22 yatağa kadar yükselebilecektir. Üniversitemiz hastanesinin üst düzey yenidoğan yoğun bakım hizmeti verebilmede en büyük avantajı, pediatrinin diğer uzmanlık alanlarında da eğitimli öğretim üyelerinin varlığı ve bilim dallarının kurulmuş olmasıdır." 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat