alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirspor'un kurtuluş formülü...

Videoyu Aç Eskişehirspor'un kurtuluş formülü...
A
a

Kurtuluşunu altyapı olarak belirleyen Eskişehirspor’da yönetim bu doğrultuda adımlar atmaya başladı. Anıl Koçhan ve Zafer Baykul’un ardından altyapı yöneticiliğine Ulaş Entok da dahil edildi. Bilgi aldığımız Entok izleyecekleri yol haritası hakkında açıklamada bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk reklam

Eskişehirspor haberleri

Yol haritası belirlendi
Maddi anlamda dar boğazda olan ve kurtuluşu altyapıda arayan Eskişehir-spor’da bu yönde adımlar atılmaya devam ediliyor. Siyah Kırmızılı yönetimde şimdiye kadar başarılı bir şekilde görevini yürüten altyapı yöneticileri Anıl Koçhan ve Zafer Baykul’un ekibine Ulaş Entok da dahil oldu. Altyapı yöneticiliğine getirilen Ulaş Entok izlenecek yol haritası hakkında spor servisimize açıklamalarda bulundu.

Futbolcu taraması yapılacak
Öncelikli işlerinin Eskişehir Amatör Spor Kulüp Federasyonu ile iş birliği içinde olmak olduğunu dile getiren Entok, “Artık dışarıdan futbolcu getirmemeye çalışacağız. Bizim kurtuluşumuz altyapıdadır. Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri ve Federasyonu ile birlikte futbolcu taraması yapacağız. En önemlisi artık Eskişehir’de ki futbolcuların gelişimlerini takip edeceğiz” dedi.

Altyapı üst yapıya bağlı olacak
“Kendi altyapımızdaki futbolcuların gelişimlerini daha sıkı takip edeceğiz” diyen Entok, “Dışarıdan alınacak futbolcular A takım hocasının bilgisi ve raporuyla alınacak. Altyapı, üst yapıya bağlı olacak. Teknik Direktörümüz Mustafa Özer’in direktifleri doğrultusunda adımlar atacağız. Şehrimizin futbol branşında ileri gelenleriyle sürekli görüşeceğiz ve onlardan bilgi alacağız” ifadelerine yer verdi.

Özer önderliğinde olacak
Entok, “Teknik direktörümüz Mustafa Özer yıllarca federasyonda önemli görevlerde yer aldı. Altyapı konusunda oldukça bilgili ve birikimli. Yönetim olarak sürekli onla görüşüyoruz. Mustafa hocamızla çok önemli işlere imza atacağımıza eminiz. Kendisi de altyapıya çok önem veriyor. Sürekli altyapı ile ilgili gelişimleri ve gelişmeleri takip ediyor. Dediğim gibi üst yapıya bağlı bir altyapı olacak. Bu süreçte A takımla hiçbir zaman kopmayacağız” dedi.

ESTÜ ile iş birliği
ddi işler yaptılar Entok, “Teknik direktörümüz Mustafa Özer yıllarca federasyonda önemli görevlerde yer aldı. Altyapı konusunda oldukça bilgili ve birikimli. Yönetim olarak sürekli onla görüşüyoruz. Mustafa hocamızla çok önemli işlere imza atacağımıza eminiz. Kendisi de altyapıya çok önem veriyor. Sürekli altyapı ile ilgili gelişimleri ve gelişmeleri takip ediyor. Dediğim gibi üst yapıya bağlı bir altyapı olacak. Bu süreçte A takımla hiçbir zaman kopmayacağız” dedi.

Ciddi işler yaptılar
Son olarak Entok, “Şimdiye kadar Anıl Koçhan ve Zafer Baykul altyapıda çok ciddi işler gerçekleştirdi. Hala da gerçekleştirmeye devam ediyorlar. İlerleyen günlerde bir araya gelip projelerimize başlayacağız. Eskişehir futbol akademisini kuracağız. Burada futbol eğitimi yapılacak ve bunun başında da yönetimimizden ayrı kişiler yer alacak. Bunun hakkında daha fazla bilgili ilerleyen günlerde vereceğiz. Bu süreçte Eskişehir futbolunun dinamiklerini yanımızda görmek istiyoruz. Eskişehirspor hepimizin. Bu kulüp yine kendi çocuklarıyla şaha kalkacak” şeklinde konuştu.

Ebrar nikah tazeledi
Eskişehirspor’un genç kalecisi Ebrar Yiğit Aydın, altyapıdan yetiştiği kulübüyle sözleşme uzattı. Öğrenilen bilgiye göre genç kaleci ile 2 yıl sözleşme uzatıldı. Kulübün kurtuluşunu altyapı olarak belirleyen Siyah Kırmızılı yönetim sözleşme yenileme sürecinde ilk imzayı Ebrar’a attırmış oldu. Ebrar, Eskişehirspor ile sözleşme yenilemekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.
 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
****** 4 Haziran 2020 13:43

Kulubü sömürüp-soğana çevirenler..önce bir hesap versinler.Yapanın yaptığı kar kalmasın.EsEs gibi para basacak kulup 200 milyon borçla batmış.Kulbü yönetenlerin şirketleri maşallah palazlanmış.Altlarında lüks araba.pahalı villalarda keyif içinde.Bel ki üzgünler bilmiyoruz. Çaldılara dilimiz varmıyor, ama en azından çıkıp kulup neden battı açıklasınlar.Gelir-giderlerin hesabını versinler.Kimse idam istemiyor. Kulubü kurtarak bir geniş tabanlı yönetim gelsin.Taraftara güven versin.Ya da yeni bir kulup kurulsun. EsEs KAYYUMA GİTSİN.

0 0 Cevap Yaz
gökhan çatal 4 Haziran 2020 08:36

altı üstü kalmadı bunun düştük ve seneyede düşecez gibi görünüyor her yıl biraz daha kötüye gidiyoruz çok üzülüyorum.

0 1 Cevap Yaz
Cepte beş olmayan işadamı 3 Haziran 2020 20:24

Çok komiksiniz önce güvencelerin yetiştirdiği bebeler

0 4 Cevap Yaz
ess 3 Haziran 2020 17:58

uzun uzun yazmaya gerek yok, kurtuluş formülü = para

0 1 Cevap Yaz
Es26 3 Haziran 2020 17:44

Altyapıya önem versek ne olacak? Yetiştirdiğin oyuncuya para ödemiyorsun serbest kalıyor gidiyor onunda bi faydasını göremedik. Hasan hüseyin acar,dorukhan tokoz,semih güler,firatcan üzüm en iyi örnekler. Kaç para kazanabildik bu adamlardan. Hep yetiştirdik boş beleş gittiler. Oyuncuya bi şeyler vermedinmi alt yapininda bi faydası olmuyor ne yazık ki..

0 5 Cevap Yaz
Eşref 3 Haziran 2020 15:11

Aslında gençlerle güzel başlamıştık.En azından o güneşi görmüştük.Akgören'in yaklaşımı doğru idi.Biz gerçekten bunu başarabilir ve Türkiye'ye örnek olabiliriz.Yeterki inanalım.Ne varsa yine Eskişehir'in çocuğunda var.Sahada oynarken o eskilerdeki ES-ES ruhu olmalı.

4 1 Cevap Yaz
Es26

Evet var öyle bi gördük ki olan eskişehir çocuklarını. Dorukhan hasan hüseyin ve firatcan beş para kazandirmadan gittiler. Böyle olduktan sonra altyapının bi önemi kalmıyor ne yazıkki. Yetiştirdiğin oyuncuyu kulüp menfaatleri doğrultusunda satabilirsen alt yapı başarısı olur. Ama bizim basiretsiz yönetimler daha asgari ücreti bile ödeyemiyor çocuklara. Giden futbolculara kızmıyorum yanlış anlaşılmasın. Şu an bile aynı hatalar tekrarlanıyor. Mehmet özcan misal, adama ödeme yapmıyorsun mukavelesi devam ediyor ama istese fifaya şikayet eder serbest kalır beş para alamazsın. Böyle olursa ne anladık biz bu altyapıdan. Bıraksınlar boş umutları gerçeklere baksınlar. Genç veya tecrübeli her futbolcuya ödeme yapmadın mı bu dümen dönmüyor işte. Herşey için bi kaynak yolu lazım. Her seyin başı paraya çıkıyor. Nasıl kaynak buluruz diye düşünmek gerekir. Yoksa kaynağın bırakıp gideceksin. Belli bi kaynak olmadan kulübü yaşatma mücadelesi bile yürümez.

0 1
Bay26262

Akgorenin yaklaşımının neyi dogruydu. Şansına balığına alınan 2-3 macmi . Bursa ve keçiorengucu maçlarında clarinda rakip takımların beceriksizliği galibiyete götürdü bizi. Burası amatör kulüp değil koskoca mazisi olan avrupada super ligde takımlara kök sokturmus Eskişehirspor camiası. Bubisler öyle daralmayla küçülmeye topculari göndermekle Pirana demekle olmuyor. Gonderecekse başkan kendisini göndersin. Başarısızlığını reklam yaparak kapatmasin.....

0 2
Esesliiii 3 Haziran 2020 15:02

Sayin Yonetim Bu zamana kadar olan projelerinizle Eskisehirsporun kurtuluşuna adım attınizya bundan sonrada atarsiniz. Projeler deyipte İnsanlara hayal satmayida bırakın. Mustafa Özer hocayla birlikte yönetim olarak takımı düşürdünuz devam edin dahada düşürün. Başkanın söylemiyle elimizde Piranalar vardı. Fakat Mustafa hoca geldi mirası yedi. Piranalari lepitese dönüşturdu. Getirdiginiz hocanın üst düzey hangi kulüp başarısı var. Yeni Orduspor , Bugsas, Maltepe, Yozgat vs. Bu kuluplerden hangisinde başarıyı yakalayıp alt yapıdan oyuncu çıkarmış. Bumu basari. Böylemi kurtaracaksiniz. Esesi kurtarmak istiyorsanız istifa edin. Gerçekleri konusun.

0 3 Cevap Yaz
Bayhan 3 Haziran 2020 13:16

Alt yapı denince Lütfü Acet ide alsaydınız!,,

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat